sobota 31. prosince 2016

Zlo | Ben Sanders

Marshall je bývalým policistou, který je nyní v programu na ochranu svědků, žije v Santa Fe v domě který mu přidělili. Spíše by měl žít. Skutečnost je ovšem taková, že dům pronajímá a sám bydlí, kde se dá, aby jej nedostihla jeho minulost. Stále jej pronásledují pocity viny z doby, kdy byl nasazen jako tajný agent do samotného srdce drogové mafie.

Dává si opravdu záležet, aby jej nešlo jen tak jednoduše vypátrat. Pravidelně mění místo bydliště a telefon mívá rozebraný na tři kusy - sim kartu, baterku a ten zbytek.

Když beze stopy zmizí mladá Alyce Rayorová, která mu silně připomíná ženu z jeho minulosti, rozhodne se, že ji musí stůj co stůj vypátrat. A tak se vydává na riskantní cestu za nalezením neznámé ženy. Kontaktuje proto svého starého známého Lucase Cohena a s jeho občasnou pomocí začíná své pátrání.
Neváhá a jeho první cesta vede za Boltem a Rojasem, dvěma drogovým dealerům a nabízí jim kilo falešných vzorků, aby se dostal tam, kam potřebuje...

...Marshall se jediným pohybem sehnul, popadl Remington 870, uložený při okraji na dně kufru, obrátil se proti Boltovi a praštil ho pažbou do obličeje.
Bolt nestačil ani zvednout ruku.
Pažba mu přerazila nos. V šoku zaklonil hlavu a klesl k zemi. Marshall hbitě uskočil, aby si udělal místo, a napřáhl pušku proti Rojasovi.
"Ani se nehni."
Rojas se krčil vedle auta, jednou rukou se přidržoval blatníku, aby si udržel rovnováhu, druhou držel za zády...

Všechno začíná komplikovat také Wayne Banister, nájemný vrah a kumpáni z okolí Bolta a Rojase - hlavně Leon, bývalý voják a hlava celé party...

Podaří se Marshallovi najít ztracenou Alyce živou ? A co Marshallova minulost ? Zůstane tam kde je, nebo opět vystrčí své drápky ? 


Tato kniha byla naprostou peckou, která mě vtáhla do děje a já jsem četla se zatajeným dechem.
Vypravěčů se zde střídá hned několik - Lauren Shoreová, policistka, která si nedávno prošla osobním peklem, Wayne Banister - nájemný vrah, Rojas - jeden z dealerů, Lucas Cohen - zástupce federálního šerifa a samozřejmě Marshall. 
Každá kapitola je nadepsána jménem, z jehož pohledu budeme příběh sledovat. I tak jsem ovšem měla místy problém se ve vypravěči orientovat a musela jsem se podívat, koho se daná kapitola týká.
Nicméně tento aspekt dodává na knize jakési plastičnosti a svěžesti celého příběhu.

V průběhu knihy se také vracíme zpátky do roku 2010, do doby, kdy byl Marshall nasazen jako tajný agent mezi mafiány. Díky těmto částem čtenář pochopí, proč je Marsh takový, jaký je a proč se tak moc bojí toho, že ho jeho minulost dostihne.

Ben Sanders nám předkládá syrový krimithriller, kde je hlavní náplní boj mezi svědomím a pomstou. Hlavní hrdina se s ničím a nikým moc nemaže a tak trochu bere zákon do vlastních rukou.
Příběh je napsán velice poutavě, nechybí zde spousta krve ani mírné vulgarismy. Marshall je i přes svou negativní úlohu v příběhu velice sympatickým hlavním hrdinou, který se díky neznámé ženě nebojí umazat ruce od krve. 

Díky relativně krátkým kapitolám a stylem, jakým je kniha napsána je čtenář prakticky nucen číst stránku za stránkou. Já jsem byla nesmírně zvědavá, jak celý příběh dopadne. Jestli Marsh najde ztracenou dívku, nebo se mu to nepodaří a skončí ve spárech mafie. 

Myslím, že pokud jste milovníky kriminálních příběhů se spoustou zvratů, tak je tato kniha tou, po které byste měli sáhnout. Napětí střídá akci a v podstatě zde není čas pro hluchá místa. 
Já jsem si čtení této pecky naprosto užila. 


Za zaslání recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství LEDA.
Knihu si můžete zakoupit zde.


Název : Zlo
Autor : Ben Sanders
Překlad : Ludmila Janská
Nakladatelství : Leda
Počet stran : 304
A co vy ? Četli jste tuto knihu, nebo Vás zaujala ? 
Máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)

pondělí 26. prosince 2016

Rozbalovačka č. 12


Krásný sváteční večer,

poslední dobou blog celkem zanedbávám, čas teď trávím spíše s rodinou než u počítače. To nemluvím o tom, že jsem na knihu nesáhla poměrně dlouho. Když se na to zpětně podívám, tak za prosinec jsem přečetla 0,5 knihy , což je opravdu tragédie !

Dnes bych Vám ráda ukázala čím mi udělalo před štědrým dnem radost nakladatelství Jota. Díky výzvě, která byla na facebooku jsem si paní Lucce zkusila napsat a nestačila jsem se divit (v pozitivním smyslu slova).
Nepřišla mi pouze jedna kniha, ale hned dvě ! 
Tak se půjdeme mrknout, co se ukrývalo v balíčku, který mi udělal ohromnou radost. 


...v balíčku se ukrývaly tyto dvě krásky, na které se moc těším...
Anotace
Její dokonalý život je dokonalá lež.

Jako teenagerka na prestižní škole zažila Ani FaNelliová šokující a veřejné ponížení a od té doby zoufale hledá sama sebe. Teď, když má úžasnou práci, perfektní a drahý šatník a pohledného aristokratického snoubence, stojí na prahu vysněného dokonalého života, který pracně budovala.

Jenomže Ani má tajemství. Hluboko v její minulosti je pohřbeno něco, co ji stále pronásleduje, něco osobního a bolestného, co hrozí, že vybublá na povrch a všechno zničí.

Román Nejšťastnější dívka na světě přináší pozoruhodný vhled do života ženy, která „touží mít všechno“ a neváhá pro to udělat, co je v jejích silách. Autorka nám představuje hrdinku, která se díky nesmlouvavé ctižádosti a pronikavému vidění světa dokázala odstřihnout od tíživé minulosti a dosáhla svých cílů. Alespoň to tak vypadá…

Otázkou je, zda tak drásavou a skandální událost navždy pohřbít ve své mysli. Co by se stalo, kdyby vyšla s pravdou ven? Bude to znamenat konec všeho, k čemu se tak usilovně dopracovala, nebo to pro Ani bude vysvobození?

Prvotina Jessicy Knollové, která se okamžitě stala bestsellerem, není jen strhnujícím thrillerem s takřka detektivní zápletkou, ale i dílem zamýšlejícím se nad palčivými otázkami moderní společnosti. Dotýká se tématu ženy jako oběti, hledá odpověď na to, odkud se bere násilí a co je jeho spouštěčem. 


Anotace
V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega.
Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka.
Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci.
Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu? 


No a jelikož jsou zde Vánoce, tak mi to nedá a musím se pochlubit i úžasnými knižními dárky, kterými mi udělal Ježíšek velikou radost. 
Začalo to už v půlce prosince, kdy mi kamarádka poslala balíček, který obsahoval tři knihy. Máme spolu takovou tradici, kdy si takto děláme radost na Vánoce, narozeniny i jmeniny :-)
V balíčku se ukrývaly knihy Ve službách zla, Scarlet a Hrob mé sestry.

Vánoce jsou svátky, kdy jsme na štědrý den s přítelem spolu a na první svátek se scházíme s rodinou z mé strany a další den s rodinou ze strany přítele. Letos se všichni Ježíšci opravdu vytáhli a já jsem byla více než nadšená.

Doufám, že jste měli taky spokojené Vánoce plné rodinné pohody a pod stromečkem Vás taky překvapila nějaká úžasná kniha. 
Mějte se moc krásně a užívejte poslední dny roku 2016 :-)
Vaše Pinky :-)

Můj Ježíšek, na fotce spolu s přítelovou Babiččinou lékárnou a dobrotami :-)


úterý 20. prosince 2016

Rozbalovačka č. 11 (Vánoční)Krásné dopoledne ,

dnes tady mám opět jeden z rozbalovacích článků.  
Na tento balíček jsem se strašně těšila a myslela jsem si, že se ho snad ani nedočkám. Balíček mi došel už v pátek, ale v rukách jsem jej měla až v pondělí. Celou dobu jsem absolutně netušila co bude obsahovat. 
Jak je to možné ? Je to jednoduché. S kamarádkou si takto zasíláme knihy k narozeninám, jmeninám i Vánocům. Letos jsme si daly jedinou podmínku a ta byla na počet kusů, které jsme si stanovily na tři. 

Ježíšek přišel dříve, a tak se půjdeme podívat co tedy balíček obsahoval. 


...hlavně pořádná nálož novin, ať se knihy mají jako v bavlnce...... a je to tady... 
v balíčku se ukrýval "Hrob mé sestry",
"Ve službách zla"
a "Scarlet" z měsíčních kronik...
Anotace
Tracy Crosswhiteová, detektiv seattleské policie, strávila dvacet let v pochybnostech a otázkách, co se doopravdy stalo s její sestrou Sarah. Opravdu ji znásilnil a poté zabil Edmund House, recidivista žijící ve stejném městě, který byl za tento zločin odsouzen? Tělo se ale nikdy nenašlo. Co když vše bylo ještě jinak? Případ byl sice uzavřen již před lety, ji se ale s výsledky vyšetřování nikdy nesmířila. V Housovu vinu prostě nevěří.
K zásadnímu obratu dochází v okamžiku, kdy je nalezeno tělo Sarah. Tracy je odhodlaná odhalit pravdu stůj co stůj, ale temná a dlouho utajovaná tajemství, která vyplouvají na povrch, Tracy vystavují smrtelnému nebezpečí… 


Anotace
Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů. 

Anotace
Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.
Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...Z balíčku jsem měla ohromnou radost a už se těším, až se do některé z výše zmíněných knih začtu, ale mám ještě resty. 
Konec roku je tady co nevidět a já jsem ještě nepřečetla ani jednu celou knihu. Mám teď rozečtené Zlo, ale stále jsem někde mezi třetinou a polovinou příběhu a to i přes to, že mě kniha baví. Bohužel číst teď vůbec nestíhám, ale do konce roku bych chtěla mít recenzi na Zlo sepsanou. 

Pokud bysme se už spolu neviděli, moji milí čtenáři, tak Vám přeji pohodové svátky plné rodinné pohody a radosti. Nějakou pěknou knihu pod stromečkem a úžasný start roku 2017. 

Doufám, že se tady příští rok opět v plné síle shledáme.

Vaše Pinky :-)

neděle 18. prosince 2016

Knižní výzva 2017

Krásné nedělní odpoledne,
když jsem se dnes koukla do kalendáře, tak jsem byla mírně zděšená z toho, že už máme 18. prosince. Ten čas tak rychle utekl a i když mám doma dárky nashromážděné pro celou rodinu, tak mi stále zbývá obstarat Ježíška pro přítele a doladit Vánoční úklid.

Jelikož má přítel od pondělí dovolenou a to téměř měsíc, tak si konečně po dlouhé době opět užijeme Vánoční svátky pěkně spolu. Díky tomu také vydávám tento článek se značným předstihem, jelikož absolutně netuším, jestli budu mít na blog čas. 

V knižní blogosféře jsem teprve nováčkem, jelikož tento blog vznikl na konci června tohoto roku, ale rozhodla jsem se, že se knižní výzvy od Ells pro rok 2017 zúčastním. 

Mým cílem pro rok 2017 je přečíst 70 knih. Tak uvidíme, jak se mi bude během roku dařit. Nicméně nějak honit se nehodlám, hlavní přeci je radost ze čtení :-)

Tak hodně štěstí všem zapojeným, krásný Nový rok 2017 a spousty zajímavých knih !1.Ve stínu černých ptáků - Cat Wintersová /leden/
2.Vánoční koleda - Charles Dickens /leden/
3.Nejšťastnější dívka na světě - Jessica Knollová /leden/
4.Illuminae - Amie Kaufmanová a Jay Kristoff /leden/
5.Cinder Marissa Meyerová /leden/
6.Deník sráče - autor neznámý /leden/
7.Kuchařka Stařenky Oggové - Terry Pratchett /leden/
8.V pasti - Lilja Sigurðardóttir /únor/
9.Život po tobě - Jojo Moyesová /únor/
10.Nebezpečná láska - Kateřina Petrusová /únor/
11.Lovci duchů - Neil Spring /únor/
12.Zázrak v plechovce - C.D. Payne /únor/
13.Scarlet - Marissa Meyerová /únor/
14.Dívka v ledu - Robert Bryndza /únor/
16.Neviditelná knihovna - Genevieve Cogman /březen/
17.Polévková mánie - Kathryn Brutonová /březen/
18.Psí poslání - W. Bruce Cameron /březen/
19.Noční lov - Robert Bryndza /březen/
20.Pohřeb - Neil Cross /březen/
21.Dvojitý kříž - Chris Carter /březen/
22.Podfuk Janet Evanovich & Lee Goldberg /březen/
23.Malé černé a devět žen Jane L. Rosenová /březen/
24.Manželé odvedle - Shari Lapena /březen/
25.Gejša - Arthur Golden /březen/
26.Štvanice Janet Evanovich & Lee Goldberg /březen/
27.Tohle nevyžehlíš - Blanka Svobodová /březen/
28.Cress - Marissa Meyerová /duben/
29.Čistá láska - Jana Benková /duben/
30.Ví o tobě - Sarah Pinborough /duben/
31.Můj dědeček by mě popravil Jennifer Teegeová, Nikola Sellmairová /duben/
32.Ženich na zabití - Sophie Ranaldová /duben/
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
50.
51.
52.
53.
54.
55.
56.
57.
58.
59.
60.
61.
62.
63.
64.
65.
66.
67.
68.
69.
70.


pondělí 12. prosince 2016

Rozbalovačka č. 10

Krásné pondělí všem,

dnes jsem opět tady a to po relativně dlouhé době. Poslední dobou nebyl vůbec čas ani na čtení, ani na blog. Však to sami znáte, cukroví, nákupy dárků, domácnost. Když už jsem měla čas, tak se mi nechtělo vůbec nic dělat. 
Nicméně i tak jsem stihla rozečíst Kingovo "TO". Jsem sice stále ještě na začátku, ale i tak, je to velice čtivě napsané a já se těším, až se dá celý příběh do pohybu :-)

No a teď k dnešní rozbalovačce. Opět se jedná o recenzní výtisk. Tentokrát je od nakladatelství Leda a leží mi tady už poměrně dlouho. Jedná se o horkou novinku a to konkrétně krimithriller z pera Bena Sanderse. Tak se na něj pojďme podívat...
A v obálce se ukrývá....
...ZLO...

Anotace

NEJHORŠÍ SKUTKY…
Mladý newyorský policista, který je po mnoho měsíců nasazen jako tajný agent do hnízda drogové mafie, nakonec nezvládne krajní situaci a těžce zraní člověka. Marshalla trápí pochybnosti a výčitky svědomí za tento čin i za násilné činy jiných policistů, jež ve své kariéře zažil. Chce skončit, odejít od policie a vůbec zmizet z města. Ještě k tomu se schází s Chloe, dcerou mafiánského bosse, a vypadá to vážněji než jen jako zálet. Pak ale v sídle mafie dojde k přestřelce…

… HO DOSTIHNOU ZÁROVEŇ S NAJATÝM VRAHEM

Několik let nato žije Marshall v ústraní v rámci ochrany svědků, ale stále ho pronásledují pocity viny. Když ve městě zmizí mladá žena Alyce Rayová, která mu na fotografii v novinách něčím připomíná Chloe, pustí se do riskantního vyšetřování jejího únosu. Jednotlivec by sice neměl píchat do vosího hnízda organizovaných zločinců, Marshallův důrazný postup však nese ovoce. Když už chybí málo, aby záhadné zmizení objasnil, dostihne ho jeho minulost – a také profesionální zabiják.

Na tuto knihu jsem poměrně zvědavá a asi se do ní pustím ještě dnes. Kdyby měla chuděra čekat, než dočtu Kinga, tak by asi zapadla prachem :-)
A co vy ? Chystáte se na tuto knihu ? Zaujala Vás ? Určitě se se mnou o své dojmy podělte, ráda si přečtu Váš názor.

Mějte se krásně 
Pinky :-)

pátek 2. prosince 2016

Měsíční shrnutí - listopad

Krásný, i když sychravý podvečer všem,

jelikož je dneska druhý prosincový den, je tady shrnutí knih, které jsem v listopadu přečetla.Co se týká počtu knih, tak jsem si v listopadu zas až tak špatně nevedla. Nicméně když se podíváme na počet přečtených stran, tak bych řekla, že jsem tak nějak u svého průměru, který poslední dobou mám.

Celkem jsem tedy v listopadu přečetla šest knih a to : Nepřátelé a milenci od Simony Ahrnstedtové, následovalo Ahoj z nebe Laurie Frankelové, poté jsem sáhla po knize V mlze Caroline Erikssonové, jako další jsem přečetla Moudré z nebe Richarda Skolka a pokračovala jsem v českých autorech, konkrétně Kateřinou Petrusovou a její knihou S hlavou v oblacích (pejru) a měsíc jsem zakončila Padesátkou Olivera Buriana.
Nepřátelé a milenci | Simona Ahrnstedtová

- tato kniha pro mě byla velkým překvapením. I když mě moc nebavil začátek, který se mi zdál poměrně rozvleklý a zmatečný, tak později mě kniha naprosto pohltila a já jsem si její čtení skvěle užívala.

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.
Hodnocení 

                                                  

 Anotace

Důvěra je nejcennější komodita… Švédský román o pomstě, intrikách ve světě byznysu a zakázané lásce.V nelítostném světě švédských financí se nevyzná nikdo lépe než David Hammar. I přes svůj dělnický původ se vypracoval na pozici jednoho z nejbohatších švédských finančníků. Nemilosrdný a nezastavitelný hráč už roky pase po jediném, urvat pro sebe Investum, obchodní společnost aristokratické rodiny De la Grip. K získání impéria potřebuje ještě poslední krok – přetáhnout na svou stranu někoho z vysoce postavené rodiny. Nejvhodnější kandidátem se zdá být Natalia.

Natalia De la Grip je jednou z nejtalentovanějších firemních poradkyň švédského finančního světa. Čeká se od ní, že se usadí a provdá za někoho ze svých společenských kruhů. Natalia však vždy kráčela proti proudu a jejím jediným snem je dokázat svému otci, nemilosrdnému patriarchovi, že dokáže víc než jen čekat doma na manžela. Když ji pozve David na oběd, je nedůvěřivá, ale postupně podlehne jeho kouzlu. Z jiskry, která mezi nimi přeskočí, vzplane vášnivý, nezapomenutelný večer.

Byla to ale jen aféra na jednu noc nebo ne? Vztah mezi Davidem a Natalií je nemyslitelný, protože jejich rodiny jsou nesmiřitelnými nepřáteli.Na světlo navíc vyjdou tajemství, pohřbená hluboko v minulosti. Oba stojí před nelehkým rozhodnutím. Je pro Davida přednější pomsta, nebo láska milované ženy? A zvolí Natalia správně mezi pýchou a touhou svého srdce?

Nepřátelé a milenci jsou švédský román skvělé autorky s českými kořeny, jenž se dočkal již mnoha překladů. Zahřeje a rozpálí jako oheň z krbu uprostřed chladné švédské zimy. Ahoj z nebe | Laurie Frankelová

- tato kniha měla podle mě velký potenciál, nicméně díky samotnému zpracování mě až tak moc neoslovila, i když se nečetla zas až tak špatně

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení
Anotace
Sam Elling vymyslí algoritmus, s jehož pomocí vám počítač naprosto neomylně najde vhodného partnera. Mysleli byste, že se za to dočká mimořádné prémie? Kdepak! Sam za to dostane výpověď – ukáže se totiž, že jeho program je tak geniální, že páry, které se díky němu seznámili, se nerozcházejí – a firma tak přichází o klienty. 

Sam se díky svému programu seznámí s Meredith a když jeho milované zemře babička, s níž se nestačila rozloučit, vymyslí pro ni algoritmus, s jehož pomocí může s babičkou dál chatovat, e-mailovat skypovat… Ukazuje se, že jeho nový program je zlatý důl… Přinese však vítězství nad smrtí lidem opravdu štěstí? V mlze | Caroline Erikssonová

- tato kniha pro mě byla velkým překvapením a já jsem z ní byla naprosto nadšená. Její čtení mě úplně pohltilo a já jsem si ho skvěle užívala

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení


Anotace
Z VÝLETU NA OPOUŠTĚNÝ OSTROV…
Prázdninový výlet zavede Gretu, Alexe a čtyřletou Smillu přes jezero Maran (Přízrak) – opředené mýty a záhadami – na malý opuštěný ostrov. Alex s dcerou se vydají mezi stromy, Greta se v zasněné náladě zdrží na pobřeží…, a když se manžel s dcerou nevracejí, vydá se za nimi: určitě se zabrali do hry a zapomněli na čas. Volá je a horečně prohledává ostrov, je to ale marné.
…SE VRÁTILA JENOM ONA
Greta se zoufale potřebuje dovolat Alexovi, aby se ujistila, že jsou se Smillou v pořádku, a kdyby se neozval, musí zavolat policii. Jenomže její mobil v loďce není. Až po návratu do chaty ho najde schovaný pod pokrývkou. Dala ho tam ona, nebo někdo jiný? Ale kdo a proč? Během policejního pátrání před ní vyvstávají naléhavé výjevy z minulosti a začne ji trápit otázka, jestli to, co dosud považovala za skutečnost, není jen obratně vymyšlená lež. A jakou roli v celém dramatu hraje ona sama? Existuje souvislost mezi zmizením Alexe a Smilly a tím, co se stalo onoho večera před mnoha lety, kdy přišel o život Gretin otec? Kdo byla neznámá žena, která se zjevila u jejich chaty tu noc před zmizením?
A najdou vůbec Alexe a Smillu?
V mlze je psychologický thriller, kde nikdo není tím, za koho jej zprvu pokládáme, a nic není tak, jak se to zpočátku jeví.
Temné tóny atmosféry románu, charakteristické pro severské thrillery, se snoubí s pronikavou psychologií v dokonalé podobě, která předjímá velký úspěch.


Moudré z nebe | Richard Skolek

- velké překvapení pro mě byla i tato útlá knížečka z pera českého spisovatele. Formou deníkových zápisků malého hocha jsem se pobavila a zároveň zavzpomínala na své dětství.

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení 


Anotace
Kniha Moudré z nebe je dětským deníčkem, který je však určen dospělým čtenářům. Nenajdete zde žádnou literární uhlazenost, žádný vysoký styl, jen vyprávění malého kluka, který si nebere servítky, často odbíhá od tématu a plete páté přes deváté.
S hlavou v oblacích (pejru) | Kateřina Petrusová


- další z knih, jenž mě přesvědčila o tom, že řeči o tom, jak jsou knihy českých autorů špatné jsou opravdu jen řeči. Navzdory chování hlavní hrdinky jsem si čtení užívala a po dalších knihách spisovatelky sáhnu co nejdříve.

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení
Anotace
Když se Markéta vybourá v autě v jakémsi zapadákově a je nucena přečkat víkend ve společnosti velkého a děsivého vidláka Marvina, rozhodně nečeká, že se během dvou dnů do toho samého velkého a děsivého Marvina - vlastně Pavla - dokáže zamilovat. A když odjíždí, vůbec nečeká, že by Marvin mohl mít zájem o něco víc, než příjemný úlet. Ale po nějakém čase zjišťuje, že se jí velký zlý Marvin zapsal do života víc, než jedním úletem... 


Padesátka | Oliver Burian


- tato kniha byla vydána jako podpora ke stejnojmennému filmu. Poměrně lehčí čtení, ale svůj účel splnila - pobavila a na film mě také nalákala

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení

Anotace
Knižní zpracování úspěšné situační komedie Vojty Kotka.

„Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělej, co chtěj.“ 
Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé – lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů, který nechal svého syna Juru porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže jeho syn Jura mu dělá starosti, místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává do zasněženého světa horských chat, kde spustí lavinu událostí a vzpomínek a taky se naučí, jak se proflusává mlha.
Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj.
S Padesátkou se přenesete na zasněžené hřebeny, příkré svahy a vyhřáté chaty nádherných Krkonoš. 
Celkem jsem v měsíci listopadu měla na knihy poměrně štěstí, pouze jedna z výše zmíněných mě moc nenadchla.

Kniha měsíce - tou pro mě byla jednoznačně kniha Caroline Erikssonové V mlze.

Zklamání měsíce - tady se nemusím dlouho rozmýšlet. Velkým zklamáním se pro mě stala kniha Ahoj z nebe z pera Laurie Frankelové.

Obálka měsíce - moc se mi líbila jak obálka Nepřátel a milenců, tak i s hlavou v oblacích. Nakonec u mě zvítězila kniha S hlavou v oblacích (pejru).


A jaký byl Váš knižní listopad ? Jaké zajímavé kousky jste přečetli a jaké knihy vás v nadchly ? Určitě mi dejte vědět - inspirace není nikdy dost :-)

Mějte se krásně
Pinky :-)