pondělí 30. ledna 2017

Deník sráče | Autor neznámý

Čtyřicetiletý Ir, bývalý alkoholik a cynik žijící v New Yorku se v této knize přiznává k tomu, jak rád ubližoval ženám...
Vstoupíte do zmateného světa špičkové reklamy, kam se vyšvihl odnikud. Poznáte drsnou atmosféru velkoměsta, kde se snaží překřičet samotu posedlostí, silnými slovy, nebo pěstmi.

...Rád sem ubližoval ženskejm... Tejral sem je psychicky... Dělalo mi to dobře."...

Netýral je fyzicky, to ne, miloval ten pocit, když se se ženou spřátelil, začal s ní budovat nějaký vztah a když všechno vypadalo tak, jak to vypadat má, tak se vyžíval v tom, že všechno zničil. Ten pocit, když mohl ženě ublížit tak, že se na něj dívala s otevřenou pusou a nevěděla co říct, přímo miloval. 

To všechno se dělo ještě v dobách, kdy bydlel v Londýně. Ovšem vše se mělo změnit, když se přestěhoval za prací do Ameriky. Tam na něj potichu čekala jeho vlastní medicína. 

Krásný dům o třech ložnicích, pohádkový plat, vysněná práce. Zdálo se, že má vše po čem toužil. Byl rád, že měl v blízkosti bydliště spolek pro anonymní alkoholiky a ženy jej v tu chvíli vůbec nezajímaly. 

...Dva roky. Fyzicky byly sice jen dva, ale psychicky mi to připadalo jako vosum. Ráno co ráno sem se na autobusovou zastávku plahočil čerstvym sněhem a večer mi cestou domu pod nohama křupalo. Někdy sem to bral kolem jezera, který se nacházelo sotva sto metrů vod zamrzlejch vstupních dveří.
Zní to hezky, ne ?
Idylka...

Až do té doby, dokud nepotkal Aisling. Nádhernou sedmadvacetiletou ženu, asistentku špičkových fotografů a rodačku z Dublinu. Aisling na svůj věk nevypadala ani náhodou. Vlastně by jí kdekdo tipnul spíše šestnáct, než sedmadvacet. 
A co je hlavní byla to ona, kdo se rozhodl, že mu ukáže zač je toho žena a použije proti němu jeho vlastní zbraně a nechá jej, aby se pořádně vydusil ve vlastní šťávě.

Kniha obsahuje celkem tři kapitoly. V první kapitole se autor zmiňuje a objasňuje ono ubližování ženám i to, co při tom prožíval. 
V dalších kapitole se spíše zabývá sám sebou a svými pocity, stěhováním do nové země a seznamováním se se svým novým životem. 
V poslední kapitole se nám autor svěřuje s tím, jak vlastně chutná jeho vlastní medicína.

 Obálka jako taková nám opravdu moc nenapoví, čím by se mohl příběh uvnitř zabývat. Co se mi však na obálce líbí - z vnitřní strany se dá otevřít a po otevření na nás čeká panorama nejen z budov, ale také z alkoholu. Myslím, že to ke knize perfektně sedí.

Když jsem začala knihu číst, tak jsem byla zděšená. "To si snad dělá srandu" - to byly mé první myšlenky při čtení prvních řádků a stránek. Měla jsem velké obavy, že se v takovém duchu ponese celá kniha. 
Nesympatický alkoholik, který se vyžíval v ponižování žen. Muž, který byl zahleděný jen sám do sebe a chlast byl jeho nejlepším přítelem.
Autor stál na kraji propasti a chyběl jen malý krůček, aby se zřítil až na samé dno, odkud se šplhá opravdu velice těžce.

Celý příběh na mě působil doopravdy autenticky a já jsem se přistihla, že mě čtení poměrně baví a jsem zvědavá, jakým směrem se bude ubírat.

Kniha není vyprávěná klasickým spisovným jazykem. Je to doopravdy silná hovorová mluva, při čtení jsem si připadala, jako kdybych poslouchala nějakého kamaráda v hospodě.
Kupodivu to ovšem fungovalo. Opravdu jsem se do příběhu ponořila.
Celá kniha byla čtivě napsaná, až na první kapitolu, se kterou jsem měla trochu problém, se mi čtení nijak nevleklo.

Myslím, že tato terapie psaním není vůbec špatná a mě i přes značnou skepsi zaujala a ráda bych si přečetla i další knihy tohoto autora, pevně doufám, že se dočkají přeložení i u nás.

Za zaslání recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství LEDA.
Knihu si můžete zakoupit zde.


Název : Deník sráče
Autor : Autor neznámý
Překlad : Lucie Menclíková 
Nakladatelství : Leda
Počet stran : 196A co vy ? Četli jste tuto knihu, nebo Vás zaujala ? 
Máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)

neděle 29. ledna 2017

Rozbalovačka č. 17

Krásné nedělní odpoledne,

jelikož se mi doma nashromáždilo pár knih, které mi dorazily během týdne, tak jsem se rozhodla sepsat další z rozbalovacích článků.
Není to ovšem jen díky došlým knihám, ale taky díky mé náladě. Venku je nádherná azurová obloha, sluníčko krásně svítí a člověk má hned nejen lepší náladu, ale také chuť něco dělat :-)

Takže se na to spolu půjdeme podívat.
První kniha, která mi došla by se dala nazvat "hurá akce". Domluvila jsem se s Evčou z
 Knižní blog neblog ? a provedly jsme spolu knižní výměnu. 
Mělo by se jednat o napínavý příběh fiktivních postav na pozadí skutečných reálií válkou zničeného Berlína.
Jedná se o autorovu prvotinu. Sám autor je synem českých uprchlíků, kteří koncem 60. let emigrovali do Německa.
Kniha vyšla v nakladatelství Jota v roce 2010.

Už tušíte o jakou knihu se jedná ? 


...jedná se o román "Pavel a já" z pera Dana Vylety...


Anotace
Román z poválečného Berlína
Napínavý příběh fiktivních postav na pozadí skutečných reálií válkou zničeného Berlína. Je krutá zima roku 1946, na sutiny Berlína se snášejí sněhové vločky a za zamrzlými okny se začíná odvíjet dramatický příběh. Pavel, americký voják, který po válce zůstal v Německu, leží na promrzlém lůžku, skučí bolestí, kterou mu působí jeho nemocné ledviny, a z rohu místnosti ho pozoruje malý chlapec Anders, člen dětského pouličního gangu. O patro výš prostitutka Soňa přejíždí pěstěnými prsty po víku klavíru a po schodech domu stoupá Boyd, Pavlův kamarád z války. Jde pomalu, protože v levé ruce svírá těžký lodní kufr, jehož obsah znenadání změní životy všech těchto lidí. Aniž by to tušili, druhý den ráno se ocitnou uprostřed spiknutí, které postupně nabude epických rozměrů.
-převzato z databáze knih

Další kniha, která mi v týdnu dorazila a ze které jsem měla a mám ohromnou radost je z pera spisovatelky, která napsala více než desítku románů a její parketou jsou především romantické příběhy. Její knihy jsou vydávány v 35 zemích po celém světě a každý nový titul se pravidelně umisťuje na předních místech v žebříčku bestsellerů a to nejen v Americe, ale také v Evropě.
Když se u nás řekne její jméno, tak si každý minimálně jednu knihu vybaví. 
Kniha, která mi došla je pokračováním velice úspěšného příběhu o dvou lidech, kteří neměli nic společného, dokud jim láska k nohám nepoložila celý svět.
Kniha vyšla v nakladatelství Ikar v loňském roce a mě ji poslaly Dobré knihy jako recenzní výtisk.

Uhádli jste, jaká kniha mi došla ? 


...určitě jste uhádli správně, že se jedná o pokračování románu "Než jsem tě poznala", 
"Život po tobě" od autorky Jojo Moyesové...


Anotace
Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak… 
-převzato z databáze knih


A poslední knihou, která mi došla je prvotina autora, který s prvními vážnějšími literárními pokusy začal až ve 28 letech. 
Jedná se o knihu, která díky skvělým recenzním zaujala produkční společnost A113Media, (která je známá např. seriálem Vraždy v Midsomeru) která si koupila ke knize práva.
Kniha by měla obsahovat záhadný a mrazivý příběh opírající se o skutečné události na faře Borley.
Kniha vyšla v nakladatelství Omega v loňském roce, zároveň je jedná o recenzní výtisk od tohoto nakladatelství.

Tak co, uhádli jste, jakou knihu jsem se Vám snažila představit ? ...jedná se o knihu "Lovci duchů", 
kterou napsal Neil Spring...


Anotace
Vítejte na Borley Rectory nejstrašidelnějším sídle v Anglii. Píše se rok 1926 a Sarah Grey získala novou, naprosto neuvěřitelnou práci – stala se osobní asistentkou Harryho Pricea, nechvalně známého londýnského lovce duchů. Na jedné straně skvělý a okouzlující, neurotický a manipulativní na straně druhé, Harry zasvětil svůj život tomu, aby odhalil pravdu o mnoha anglických "falešných lovcích", a nikdy neustane, dokud případ nevyřeší a podvodníky neodhalí.

Takže když se Harry a Sarah usídlí v Borley Rectory – domě, kde prý neznámá individua často jen tak létají vzduchem a místní obyvatelé mají strach, neboť se povídá, že se zde prochází duch jeptišky –, myslí si, že tento případ bude jako každý jiný. Ale když padne noc a žádné neobvyklé věcí se nedějí, lovci duchů jsou nuceni čelit nepříjemné možnosti: duch Borley Rectory může být skutečný. A jestli ano, ti dva se s ním touží seznámit!
-převzato z databáze knih


Sama jsem zvědavá, jak se mi knihy, které jsem Vám dnes ukázala budou líbit. 
Samozřejmě přednost dostanou recenzní výtisky, jako vždy. Neméně se ovšem těším také na knihu Pavel a já. 

A co vy a tyto knihy ? Četli jste je ? A jak se Vám líbily ? Nebo Vás taky lákají a teprve se je chystáte číst ?
Určitě mi napište do komentářů, ráda si přečtu Váš názor.


Mějte se krásně 
Pinky :-)

čtvrtek 26. ledna 2017

Cinder | Marissa Meyerová

První díl ze série Měsíční kroniky.

Linh Cinder by byla úplně normální šestnáctiletá slečna, kdyby ovšem nebyla kyborg. Tuto skutečnost se ale snaží před ostatními skrývat, jelikož pro obyčejné lidi jsou kyborgové něčím podřadným.

Cinder žije v domácnosti spolu se svými dvěma nevlastními sestrami Perlou a Pivoňkou a s nevlastní matkou Adri. Adri ovšem Cinder nenávidí, a viní ji ze smrti svého manžela, který zahynul před lety v Evropě, odkud pochází.

Její nejlepší přítelkyní je androidka Iko, se kterou sdílí nejen své pocity, ale Iko jí také dělává společnost v jejím stánku na náměstí. Cinder je totiž nejlepší mechanička v Novém Pekingu.
Díky její vyhlášenosti se jednoho dne objeví u jejího stánku samotný princ Kai, syn císaře. S sebou má starou androidku, kterou potřebuje opravit ještě před výročním bálem.
Princ z legrace vysloví, že se jedná o otázku národní bezpečnosti, což Cinder zaujme.

Ve světě ale řádí nemoc zvaná letumóza. Každý kdo se touto neznámou nemocí nakazí zanedlouho umírá a lékařům ani vědcům se i přes usilovnou práci stále nedaří najít lék.
Když se Cindeřina mladší sestřička nakazí touto nemocí a je odvezena do karantény, tak Adri neváhá a přihlásí Cinder jako dobrovolnici na testování léku právě na tuto chorobu. 
Cinder je i přes svůj nesouhlas odvedena násilím na specializované oddělení do paláce.

..."Garan chtěl, abych se o tebe postarala, a já jsem se snažila. I když zemřel, i když mi došly peníze, i když se všechno ostatní... rozpadlo." Hlas jí přeskočil a Adri si pevně přitiskla dlaň na ústa. Cinder viděla, jak se jí třesou ramena, slyšela krátká zalapání po dechu, když se Adri snažila potlačit vzlyky.
"Ale Garan by jistě souhlasil, že Pivoňka má přednost. Naše holčičky mají přednost."...

Ovšem zanedlouho se ukazuje, že Cinder je něčím zvláštní - imunní proti letumóze. 
Cinder po domluvě s doktorem Erlandem začíná dobrovolně docházet kvůli výzkumu. Jejím největším přáním je najít lék dříve než její milovaná sestřička zemře.
Díky doktorovi Erlandovi a jeho výzkumu se o sobě dovídá skutečnosti, které musí za každou cenu zůstat utajeny.

Mezitím se v paláci dějí věci. Na návštěvu se totiž chystá královna Levana - nenáviděná krutá měsíčňanka, která má pouze jediný cíl a to uhranout prince Kaita. 

A Cinder má pouze jediný cíl, opravit staré auto, aby mohla od své nevlastní matky utéct někam, kde ji nenajde...


Bez mučení se přiznám, že mě na tuto knihu nalákaly hlavně pozitivní ohlasy, kterých je opravdu celá řada. 
A jaký názor mám na tuto knihu já ? 

Jako první se určitě podíváme na obálku, na které je s největší pravděpodobností vyobrazena samotná Cinder. Měsíc za jejími zády a ladění barev tak nějak koresponduje se samotným příběhem. 

Kniha má celkem třicet osm kapitol, které jsou rozděleny do čtyř knih, následuje poděkování autorky a knihu zakončuje krátká ukázka z následujícího dílu.
Samotný font je trochu menší, nicméně se dobře čte.

Samotný styl autorky je velice čtivý. Po přečtení prvních vět jsem byla mírně zaskočená a začínala jsem mít obavu, zda-li se mi kniha bude líbit, nicméně jsem se do čtení úplně ponořila. 
Příběh jako takový je psán na motivy klasické Popelky, kterou autorka převlekla do moderního kabátku. Myslím, že tato verze by mohla přivést ke čtení nejednoho nového čtenáře z řad dospívajících.

Cinder je velice sympatická mladá slečna, která to v životě nemá zrovna jednoduché. Nevlastní rodina se k ní nechová zrovna nejlépe a navíc z ní před mnoha lety lékaři udělali kyborga, což ji trápí ze všeho nejvíce. 
Když se u jejího stánku zastaví princ Kai s rozbitou androidkou tak se Cinder zalíbí a těší se na další setkání s ním. 

Myslím, že i když je kniha poměrně předvídavá, tak se jedná o úžasné převyprávění skvělé pohádky. Hlavní hrdinka není hloupá, ale je cílevědomá a nebojí se umazat od motorového oleje, nebo vzít do rukou štípačky.
Svět, do kterého je celý příběh zasazený je originální a mě čtení doopravdy bavilo.

Už dlouho se mi nestalo, že bych se do knihy začetla až tak moc, že bych ji zavřela s poslední větou. Až doteď. Cinder to změnila. Díky ní jsem strávila celou noc čtením a knihu odložila až s vycházejícím sluncem. A rozhodně toho nelituji !

Jsem velice zvědavá na další díly z této série a pokud je mezi vámi někdo kdo tuto knihu ještě nečetl a váhá, zda se do ní pustit, tak za mě doporučuji všemi deseti.


Název : Cinder - série Měsíční kroniky (1. díl)
Autor : Marissa Meyerová
Překlad : Jana Zejmanová
Nakladatelství : Egmont
Počet stran : 400A co vy ? Četli jste tuto knihu ? Líbila se Vám ? 
Nebo máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)


čtvrtek 19. ledna 2017

Illuminae | Amie Kaufmanová a Jay Kristoff

Píše se rok 2575 a dvě soupeřící megakorporace bojují o moc a s ní také o vzdálenou planetu. Víc než planeta je to hlavně ledem pokrytý kus skály někde na konci vesmíru, který nese název Kerenza.

BeiTech industries proto bez varování zaútočí na tuto planetu, kde společnost WUC nelegálně těží hermium.

Právě v této chvíli se mezitím dva mladí lidé - Kady a Ezra spolu rozcházejí. Jejich rozchod však neprobíhá standardně, jelikož se čas do útoku nemilosrdně krátí.
Díky nepřipravenosti lidí žijících na Kerenze a velice drtivému útoku zahyne spousta lidí a ti zbylí se snaží co jim síly stačí, aby se dostali k evakuačním lodím. 
Mezi nimi jsou i Kady s Ezrou - bývalý pár, který spolu téměř nekomunikuje a musí si nějakým způsobem pomoci dostat se k jedné z lodí.
I když se díky pomoci jeden druhému nakonec dostanou na záchrannou loď, vyhráno zdaleka nemají.

Nepřátelská flotila Lincoln se vydává pronásledovat bitevní mateřskou loď Alexander , průzkumné vědecké plavidlo Hypatia spolu s nákladní lodí Koperník. Kady s Ezrou jsou zatím v bezpečí na palubě - ovšem každý na jiné lodi. Ezra zůstal na Alexandru, kdežto Kady byla přesunuta na Hypatii.

Aby toho nebylo málo tak se na palubě jedné z lodí se začne děsivě projevovat smrtící virus, který zmutoval a pomalu požírá značnou část zachráněné populace, jedna z lodí je zlikvidována a spolu s ní zahynou na dvě tisícovky jejich pasažérů, vedení zbylých lodí, které dané skutečnosti zatajuje a s nepřátelskou lodí Lincoln v zádech je celá situace opravdu děsivá.
Do toho všeho je tady ještě SPIRO. Umělá inteligence, která má celou flotilu chránit, ale spíš než ochráncem se stává jejich nepřítelem.

Kady se proto snaží nabourat do systému, aby zjistila skutečnou pravdu a je jí jasné, že bude potřebovat pomoc kluka, kterého už nechtěla vidět - Ezry.

... Všechny rozvědné informace o katastrofě na Kerenze, které jsme dokázali vyhrabat, najdete tady. Kdykoli to šlo, ukládali jsme do zprávy i skeny původní dokumentace. Ta zábavička začíná zkázou kolonie na Kerenze (dnes je to jeden rok) a postupuje chronologicky přes události na bitevní mateřské lodi Alexandr a na vědeckém plavidle Hypatia, jak nejlépe jsme je dokázali rekonstruovat...


Hned ze začátku se přiznám, že nejsem čtenář scifi ani fantasy. Když jsem příteli tuto knihu ukazovala, tak mě ani ve snu nenapadlo, že bych ji mohla dostat pod stromeček. 
Nicméně se tak stalo a já jsem za to ráda, jelikož čtení této knihy pro mě byl úžasný požitek.

Kniha je velice neobvyklá už svou obálkou. Pokud čekáte standardní papírový přebal tak tady byste se jej nedočkali. Plastový poloprůhledný přebal je naprosto úžasně vymyšlený.

Po zalistování knihou zjistíte, že se nejedná o klasickou knihu s textem, ale grafické zpracování celé knihy je více než úchvatné. Spousty obrázků, doprovodných náčrtů vesmírných lodí, články z Unipedie (něco jako wikipedia), a další.

Jak už jste pochopili, kniha není souvislým vyprávěním, ale skládá se z přepisů nahrávek, kopií internetových chatů, přepisů e-mailů a spousty dalšího. Díky této formě spolu s grafickým zobrazením se netřeba bát většího počtu stran.

Kady s Ezrou jsou sympatičtí puberťáci. Kady je holka s ostrými lokty, která se jen tak nedá a rozhodně to umí s počítači a tak využívá svých hackerských schopností, aby zjistila kdo ve skutečnosti zlikvidoval Koperník a proč jim všichni lžou.

Namísto toho Ezra vykazuje známky posttraumatického stresového syndromu, má problém se zvládáním vzteku a o otce přišel při útoku na Kerenzu. I přes všechny tyto okolnosti se stal pilotem Cyclonu na Alexandru. Zvlášť proto, že jeho vztek a hněv je směřován výhradně proti BeiTechu.

Celý tento počin je něčím co se jen tak nevidí. Když zavřu obě oči, tak podobným stylem (přepisy nahrávek, dokumentace, apod.) je napsána kniha Trojice. Nicméně na tuto krásku doopravdy nemá a to ve všech směrech.

Kaufmanová s Kristoffem stvořili naprosto báječnou knihu, která se čte sama. I přes styl, jakým je kniha vyprávěna jsem se dokázala vžít do pocitů hlavních hrdinů a byla jsem napnutější než napnutá, jak to celé vlastně dopadne.

Knize se nevyhnula ani milostná linka, která nebyla nijak násilná a samotné čtení vůbec nerušila, myslím, že to bylo příjemné doplnění celého příběhu. 

Příběh se ovšem netočí jen okolo ústředních postav. Věnuje se také členům posádky z velitelství a svůj prostor zde má také SPIRO. 
Právě díky SPIRU je celá kniha ještě mrazivější a je to právě SPIRO, který hýbe celým dějem. Myslím, že je škoda, že autoři této umělé inteligenci nedopřáli ještě více prostoru.

Celkově se mi kniha moc líbila a jsem velice ráda, že jsem k tomuto žánru mohla přičichnout právě skrze Illuminae.
Je opravdu úžasné, že si někdo dal tu práci a vytvořil tak úžasnou knihu, kterou je radost si zalistovat. Myslím, že ani obsah nepokulhává za grafickým zpracováním. 

Za sebe tuto knihu mohu jedině doporučit a neskutečně se těším na další díl z této série.


Název : Illuminae - série Akta Illuminae (1. díl)
Autor : Amie Kaufmanová, Jay Kristoff
Překlad : Richard Podaný
Nakladatelství : CooBoo
Počet stran : 608

A co vy ? Četli jste tuto knihu ? Líbila se Vám ? 
Nebo máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)středa 18. ledna 2017

Rozbalovačka č. 15 & 16

Krásný středeční den,

dnes tady mám opět jeden z rozbalovacích článků. Konkrétně se mi sešly dva balíčky. 
První balíček obsahuje jednu knihu, kterou mi objednal přítel na eshopu knihy.cz a já jsem velice ráda, že na mě tak myslí a že už mám knihu doma, zvlášť pro to, že první díl už mám přečtený a byla jsem velice spokojená. Asi se u mě zrodila láska k novému žánru !! 

Jako druhý balíček mi přišly dvě knihy od nakladatelství LEDA a jedná se o recenzní výtisky, na které jsem velice zvědavá. 

Mimochodem, není to tak dávno, co jsem dočetla Illuminae, a musím vám říct - PECKA , BYLA TO PECKA !! Ještě dnes, nebo zítra sepíšu recenzi, tak se budete moct podívat, jak se mi kniha líbila.

Tak, nebudu to už déle natahovat a půjdeme se spolu podívat, jaké knihy mi tedy udělaly radost :-)
... balíček byl doopravdy pečlivě zabalený...


... balíček tedy obsahoval třetí díl měsíčních kronik a já už se moc těším, až se do této série zase začtu...


... balíček od Ledy obsahoval dvě knihy...
... v balíčku se ukrývaly knihy "V pasti" a "Deník sráče"...
Anotace
Jednatřicetileté Sonje se rozpadlo manželství – po dramatickém rozvodu se ocitla prakticky bez prostředků… a bez syna. V islandské krizi je Sonja bez práce a síly jí docházejí. Její rozvodový advokát jí nabídne pracovní cestu do ciziny a Sonja si pozdě uvědomí nebezpečí…Banka, kde pracoval její bývalý manžel, zkrachovala a jeho vyšetřují kvůli účasti na rozsáhlých finančních machinacích. Sonja celou dobu nic netušila – co všechno ještě před ní skrýval? Domyslí si to, když jí syn náhodně ukáže jednu fotografii… Pod hrozbou, že jí gang unese syna, je schopna vymýšlet nové a nové způsoby, jak uniknout pozornosti celníků, nakonec ji ale jeden z nich zastaví. Znamená to pro Sonju definitivní konec, anebo naopak naději na únik z pasti?Anotace
„Rád sem ubližoval ženskejm… Tejral sem je psychicky… Dělalo mi to dobře.“ Jen dokud se všecko neobrátilo proti mně, přiznává v brutálně upřímné, vtipné a zřejmě autentické zpovědi čtyřicetiletý mediální šíbr, cynik a bývalý alkoholik. Vstupte do zmateného světa špičkové reklamy, kam se vyšvihl jako nanicovatý mladík z irského buranova, poznejte drsnou atmosféru velkoměsta, kde se tento privilegovaný kretén snaží překřičet samotu posedlostí, silnými slovy a občas i pěstmi.Příběh sice vypráví kreativec znalý mnoha profesionálních triků, v tomto případě je ale nepoužil, protože na tak horečnaté chrlení bolesti lidská fantazie nemá. Svůj životní příběh tu totiž čtenářům předkládá zavilý manipulátor a zoufalý trosečník, který svým životním stylem požírá sám sebe – zároveň však člověk poctivě přiznávající, že sklidil, co zasel, jedinec budící současně odpor i soucit… a místy dokonce překvapivé ztotožnění. Jeho nahlédnutí do pofiderních zákoutí raněné lidské duše vyvolává ohlas po celém světě.


Sama jsem tedy zvědavá co řeknu na Deník sráče, ale díky jeho "kabelkovému" formátu a počtu stran bych se to mohla dozvědět za jedno odpoledne.

A co vy a tyto knihy ? Četli jste je ? A jak se Vám líbily ? Nebo Vás taky lákají a teprve se je chystáte číst ?
Určitě mi napište do komentářů, ráda si přečtu Váš názor.


Mějte se krásně 
Pinky :-)

sobota 14. ledna 2017

Nejšťastnější dívka na světě | Jessica Knollová

TifAni FaNelliová si nechává říkat Ani (Vyslovovat Aňi !). 
Je to osmadvacetiletá žena, hrdá na to, čeho v životě dosáhla.
Má práci v redakci prestižního módního časopisu v New Yorku a úžasného přítele Luka, za kterého se má za chvíli provdat. 
Cílevědomá žena, velký smaragdový prsten na prsteníčku a život v luxusu po boku svého vyvoleného - TifAni má před sebou úžasnou budoucnost.

TifAni je na sebe pyšná, vše čeho dosáhla, získala vlastními silami. Nikdo jí nic nedal zadarmo. Nyní se soustředí hlavně na přípravu pohádkové svatby s pohádkovým princem, který jí byl a je po celou dobu oporou.
Díky svatbě se konečně stane manželkou muže, kterého jí může každá žena jen závidět. Konečně se zaklapnou dveře za tou holkou z maloměsta...


Ale je to vše tak jednoduché ? 

Minulost, kterou by nejraději vymazala ze svého života se začíná postupně zase vynořovat někde z hlubin.
Ani kývne na nabídku účinkování v dokumentu, který jí obrátí život vzhůru nohama. 
Díky tomu se začne v myšlenkách vracet v čase. Všechny vzpomínky, které se snažila uzamknout kdesi hluboko a pomyslný klíč zahodit, si nachází cestu zpět do mysli.

Školní léta a doba, kdy musela přejít z Akademie Hory svaté Terezy do nového prostředí. Každý začátek je těžký a TifAni se snažila zapadnout do kolektivu, co jí síly stačily.
Nakonec byla její snaha odměněna tím, co si tak strašně přála. Zapadla mezi oblíbené !

... První den, a už jsem si mohla zaflirtovat s novým sexy klukem, mít ho jen pro sebe díky tomu, že jsme tu oba noví, a skamarádit se s Há a Ó.
Nejradši bych poslala té krávě ze Svaté Terezy pohlednici s kytičkami :
"Milá sestro Johnová, na nové škole se mi báječně daří. Už jsem si našla někoho, kdo mě s největším potěšením připraví o panenství. A za to všechno můžu děkovat vám !"...

Pandořina skříňka byla opět otevřena....Kniha na první pohled určitě zaujme svou obálkou, která je temná jako sám příběh. Po sundání papírového přebalu na nás vykoukne kniha s luxusním květinovým vzorem. Spolu s černými předsádkami se opět jedná o designově velice povedený kousek. Kapitálky sladěné spolu s názvem knihy do žluté barvy jsou už taková třešnička na dortu.

Kniha má pouze jednoho vypravěče a to samotnou TifAni se kterou probíráme nejen současnost, ale také se s ní vracíme do minulosti. 
S minulostí jsem měla malinko problém ze začátku, kdy mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na skoky mezi minulostí a současností. 

Díky první kapitole jsem nabyla dojem, že kniha nebude nic moc. Kapitola se mi zdála nudná, chaotická. TifAni se chovala jako snobská slepice a já jsem měla trochu obavu, že taková bude po celou dobu příběhu. To bych asi těžko skousávala. 
Nicméně jsem velice ráda, že se má obava nepotvrdila.

Samotný styl psaní je velmi příjemný, poměrně rozvětvený. 
Autorka vše popisuje tak přirozeně, že děj plyne jako tekoucí řeka a vy se čím dál více dostáváte k samotnému jádru problému, temné minulosti hlavní hrdinky.

Minulost TifAni FaNelliové mě opravdu hodně bavila. Četla jsem ji se zatajeným dechem, a když už jsem si myslela, že vím, jak to všechno dopadne, tak mě autorka vyvedla z omylu. Protože takový závěr jsem si opravdu vůbec nepředstavovala.

V knize jsme svědky jistého vývoje hlavní hrdinky, za což jsem byla velice ráda. Ze začátku jsem ji vnímala doopravdy jako snobskou ženskou, ale později jsem si ji poměrně oblíbila.

Myslím si, že všichni, kteří přemýšleli zda si knihu přečíst či nikoliv by po ní měli určitě sáhnout. Čeká na ně příběh, který je doslova pohltí.Za zaslání recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství JOTA.
Knihu si můžete zakoupit zde.


Název : Nejšťastnější dívka na světě
Autor : Jessica Knollová
Překlad : Jaroslava Novotná
Nakladatelství : Jota
Počet stran : 392
Více informací o knize najdete zde.A co vy ? Četli jste tuto knihu, nebo Vás zaujala ? 
Máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)

čtvrtek 12. ledna 2017

Rozbalovačka č. 14

Krásné čtvrteční odpoledne,

dnes tady mám opět jeden z rozbalovacích článků. 
Na konci minulého roku jsem se dověděla, že jsem vyhrála tajemný balíček číslo dvě 
na blogu Knižní putování.

Byla jsem velice ráda, že se mi povedlo něco vyhrát a navíc jsem byla napnutá, co bude vlastně balíček obsahovat - jelikož jediné, co jsem věděla bylo, že v balíčku bude jedna kniha české autorky, diáře s tématikou Star Wars a pár drobností k tomu. 

Když jsem přebírala balíček tak jsem nevěřila svým očím ! On to totiž nebyl balíček, ale pořádný balík a mě jako první napadlo, že se Sára asi zbláznila. 
No nebudu to déle natahovat, pojďme se tedy podívat, co onen tajemný balíček obsahoval...


 ... po rozbalení balíčku jsem zůstala v šoku. Tolik věcí jsem doopravdy nečekala...


... Koukejte na to sami, Vánoce v lednu :-)...


... uvnitř balíčku se ukrývaly dva diáře a stolní kalendář s tématikou Star Wars + propiska...


... bonbóny, perníček, čaje, řetízek s přívěskem, sešit, ubrousky a úžasná dózička, pletená z papíru...


... kniha od Karoliny Limrové - "Kukačka"...


... knihomolské drobnosti jako záložky, pohlednice, katalogy, obrázky...


... dopis a v neposlední řadě balíček také obsahoval sérii plakátů, které jsem vzhledem k množství a komplikovanosti focení nefotila...

Anotace
Sedmnáctiletá Marie žije na ulici a živí se, čím se dá – především krádežemi. Při jedné z nich je chycena, ale místo, aby byla předána policii, dostane na výběr. Když se bude vydávat za Pamelu Kingovou, dědičku sítě čerpacích stanic King Petroleum, získá bohatství, o jakém se jí ani nesnilo. Pokud odmítne, čeká ji život ve zdech důvěrně známého žaláře… Marie zvolí první možnost, aniž tuší, že Pamela byla zasnoubená s Aaronem Collinsem, mladým naftovým magnátem. Má jít o sňatek z rozumu, o obchod s jasně danými pravidly. Jenže Aaron je v soukromí úplně jiným mužem, něž o jakém Marie četla v novinách, a mladá dívka postupně zjišťuje, že se ocitla v pasti, ze které vede jen jedna cesta – a ta ji může stát život…


Na knihu jsem tedy zvědavá, snad se k ní co nejdříve dostanu. A co vy ? Znáte tuto knihu, četli jste ji ? 
Ostatní věcičky mě moc potěšily, bylo jich strašně hodně, tak třeba brzy také udělám nějakou soutěž a o pár záložek z té velké hromady se s Vámi podělím...

Zatím se mějte krásně,
Pinky :-)

úterý 10. ledna 2017

Vánoční koleda | Charles Dickens

Ebenezer Skruž je lakomý obchodník v letech. Jeho jediným zájmem je hlavně hromadění peněz a Vánoce jsou pro něj jen dalším zbytečným dnem, který kromě utrácení vůbec nic nepřinese. 
Dokonce i synovce, který jej přijde pozvat na sváteční oběd nemilosrdně vyhodí.

..."Třeba mně, strýčku, Vánoce nepřinesly ani žádné zlato a stříbro, ani penízek do kapsy, ale přece jsou to blažené a milé svátky, kdy si lidé pán nepán, bez rozdílu a ochotně, otvírají svá srdce. Je to smířlivá doba, je to nejkrásnější doba v roce, kdy spolu lidé nejvíce soucítí. A jsou zas vpravdě lidmi. Člověk zažívá zvláštní blaženost, jakou jindy nepocítí. 
Bůh žehnej Vánocům a dík za ně."...

Na Štědrý den, když Ebenezer dorazí domů se mu zjeví jeho zesnulý společník Jakub Marley. Marley, celý ovázaný řetězy, které si sám ukul prozrazuje Skružovi, že jej v brzké době navštíví tři duchové, kteří mu pomůžou stát se lepším člověkem, pokud bude chtít.
Ebenezer souhlasí a proto netrvá dlouho a zjevuje se první duch, duch minulých Vánoc, který jej zavede zpátky do minulosti. 
Před Ebenezerem se zjevuje obraz jeho dětství v internátní škole, jeho milovaná sestřička, ale také doba, kdy pracoval u pana Feeziwika nebo setkání s jeho první láskou.

Duch letošních Vánoc je druhý z duchů, kteří Ebenezera o štědrém dni navštívili. Ukazuje mu, jak to na svátky vypadá v rodině jeho písaře Škrábka a jaké Vánoce má jeho synovec Fred.

Duch příštích Vánoc je poslední z trojice duchů, kteří mají pomoci starému Skružovi zamyslet se a změnit své chování. To, co mu odhaluje však není vůbec hezký pohled. 
Skruž se ocitá v děsivé budoucnosti...

Po návštěvě tří duchů Vánoc Ebenezer Skruž procitá a rozhodne se pro velkou změnu. Z ubručeného starého morouse se stává člověk s radostí ze života. Okamžitě se vydává napravit své chyby a to nejen ke svému synovci ale také má jedno velké překvapení pro svého písaře.


Vánoční koleda je má milovaná "pohádka." Každý rok se těším, až bude zase v televizi a někdy, když už to nemůžu vydržet, tak si ji pustím sama a bez reklam. 
Když jsem si všimla, že opět vyšla, tak jsem si ji strašně chtěla koupit. Byla jsem velice ráda, když mi Ježíšek nadělil právě tuto knihu. 
Začetla jsem se do ní sice až po Vánocích, ale to vůbec nevadí, ráda jsem si takto prodloužila mé nejoblíbenější svátky.

Obálka této knihy se mi moc líbí. Nejen obrázkem, který je velice povedený, ale také provedením. Samotný obrázek je na dotyk příjemně matný, kdežto text a lišta u hřbetu jsou zase v lesku. 
Kniha obsahuje celkem pět kapitol, které jsou přiměřeně dlouhé a také úžasné černobílé perokresby, které dotvářejí samotný text k dokonalosti.

Teď k samotnému příběhu. Ten se čte velice svižně. Děj příjemně ubíhá a díky délce, kterou kniha má, opravdu nenarazíme na nějaká hluchá místa. 

Příběh nás přenáší do Anglie a z každého kousku této knihy na nás dýchá ta pravá Vánoční atmosféra. Skruž, protivný starý muž, který dostane druhou šanci se změnit a tu uchopí pevně za pačesy.
Duchové Vánoc, kteří mu umožní nahlédnout do svého nitra a zamyslet se nad sebou a v neposlední řadě poselství, které je v této knize ukryto - to všechno tvoří dohromady úžasný celek.

Tak, jako jsem se zamilovala do filmové verze s Jimem Carreym v hlavní roli, stejně rychle jsem se zamilovala i do té papírové. 
Poprvé kniha vyšla už v roce 1843 a je velice dobře, že se na ni nepráší někde v zapomnění. 
Dickens se v knize zaobírá tím, co je na Vánocích nejdůležitější a spousta lidí na to dnes zapomíná. Jedná se hlavně o rodinu a přátele, pocit být milován a milovat a v neposlední řadě jsou to také Vánoční tradice. Všechny tyto skutky a věci pospolu dotvářejí tu kouzelnou atmosféru Vánoc.
Je úplně jedno, jestli je člověku dvacet, nebo padesát, nikdy není pozdě se zamyslet nad svým chováním a změnit se, vždyť na světě je tak krásně...


Název : Vánoční koleda
Autor : Charles Dickens
Překlad : Jan Váňa
Nakladatelství : XYZ
Počet stran : 112
Více informací o knize najdete zde.A co vy ? Četli jste tuto knihu, nebo Vás zaujala ? 
Máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)