pondělí 27. února 2017

Scarlet | Marissa Meyerová

Pozor, může obsahovat spoilery !
Jedná se o druhý díl ze série Měsíční kroniky.

Scarlet Benoitové je osmnáct a žije se svou milovanou babičkou na malebné farmě ve Francii. Spolu jsou jako jedna ruka, dodávají produkty z farmy do okolních restaurací.
Scarlet se snaží být samostatná a nikoho si nepouští moc k tělu. Jejím velkým vzorem je právě její babička, která ji naučila vše co umí, nejen obstarat práci na farmě, ale také pilotovat vznášedlo.

Celá tato idyla končí ve chvíli, kdy je babička unesena a policie případ uzavře pro nedostatek důkazů. Scarlet ve které se bouří bezmoc se vztekem je pevně rozhodnutá najít babičku stůj co stůj.

Když se jednoho dne snaží vymyslet plán jak babičku najít a při tom obhospodařuje farmu, tak se ve dveřích zjeví její otec, kterého už dlouho neviděla. Je ve velice zuboženém stavu, zbitý, opilý a zjevně blouznící. Dovídá se, že jeho stav má na svědomí jakýsi gang, který stále drží babičku. 


Jenže ona nevěděla,
jak je to zvíře zlé,
a vůbec se ho nebála.

V tu chvíli se na scéně objevuje Vlk. Pouliční rváč, který pravidelně navštěvuje místní tavernu. Od něj se Scarlet dozvídá, že má určité informace o tajemném gangu a i když nerada, svěří se mu se svým trápením a on jí přislíbí svou pomoc.

... Scarlet vylekalo zakdákání slepic.
Položila obrazovku na stůl a vyhlédla z okna.
Její žaludek udělal přemet.
Na dvorek padl mužský stín a slepice se od něj rozeběhly pryč, ke svému kurníku.
Jako by vycítil její pohled, Vlk zvedl zrak a zahlédl Scarlet v okně.
Scarlet uskočila. Polykala naprázdno a zaháněla rostoucí paniku. Vběhla do předsíně a z kouta pod schody popadla babiččinu brokovnici...


Scarlet ovšem netuší, jaké tajemství před ní celé roky babička skrývala ani jaké úmysly s ní vlastně tajemný 
Vlk má. 


Po přečtení prvního dílu z této série, jsem byla opravdu nadšená. Knihu jsem přečetla jedním dechem a tak jsem se rozhodla, že zkusím chvíli vydržet, než se pustím do dalšího dílu. Přece jen bych nerada, abych všechny knihy ze série přečetla během pár dní. Ráda si tuto sérii vychutnám a tak jsem po delší době sáhla po Scarlet.

Obálka knihy se opravdu povedla. V jednoduchosti je krása a to platí i pro Scarlet. Dívenka v dlouhém červeném plášti v temném lese určitě zaujme na první pohled. Tleskám.
V knize můžeme najít celkem čtyřicet sedm kapitol a stejně jako v minulém díle je v knize použitý velice příjemný font. Nechybí v ní ani poděkování autorky.

Ne vždy se autorovi podaří, aby další díly ze série byly stejně čtivé jako ten první. Marissa Meyerová ovšem psát umí a druhý díl byl snad ještě lepší než ten první. Jak je to možné ? 
Možná je to tím, že se autorka pustila hned do dvou dějových linek. Fanoušci mechaničky Cinder se nemusí bát, že by se nedověděli, jak to s touto slečnou dopadlo a jestli se na radu doktora Erlanda pokusila uprchnout z vězení a vydat se do Afriky.
Spojení dvou dějových linek Scarlet - Cinder bylo doopravdy bravurně vymyšlené, zároveň oprášení další známé pohádkové postavy, převlečené do moderního kabátku, který je více než čtivý - v tom je ta síla.
Autorka totiž neplácá jen tak páté přes deváté. V knize máme tedy dvě paralelní dějové linie, které se postupem času krásně sjednotí. 

Tentokrát se jedná o převyprávění klasické pohádky o Karkulce. Sama jsem před čtením knihy byla zvědavá, jakým stylem zde bude vyobrazen hrozivý vlk, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že jej autorka udělá drsným pouličním rváčem.
Vlk je svým způsobem opravdu sympaťák každým coulem. Snaží se Scarlet pomoct najít milovanou babičku a chrání ji, aby se jí nic nestalo. S ním je v bezpečí opravdu všude. Ovšem někdy je to pro něj doopravdy oříšek, jelikož Scar má svou hlavu a nenechá sebou jen tak manipulovat. Jde tvrdě za svým cílem - najít a zachránit babičku.

Ve druhé dějové linii se věnujeme mechaničce Cinder, která se právě snaží uprchnout z vězení. Při útěku si ovšem trochu pomýlila cely a tak se setkává s kapitánem Thornem. 
Povede se jim spolu uprchnout ze svého vězení a vydávají se najít Michelle Benoitovou, ženu, která je vodítkem k princezně Selene.

Postavy v této knize byly opět naprosto skvěle vykresleny. Na rozdíl od prvního dílu, který byl poměrně předvídavý, zde nechybí ani notná dávka napětí a překvapení. Také mě neustále nepřestává překvapovat svět, do kterého autorka tuto sérii zasadila. Letumóza - nemoc podobná moru, dopravními prostředky jsou vznášedla, lidem pomáhají androidi. 

Celá kniha je opět velice čtivá, plná napětí a oproti prvnímu dílu se můžeme dočkat také více akce. Romantická linka, která na nás v knize rovněž čeká je do děje příjemně zasazena, nemusíte se bát, že díky ní bude kniha sladší než kostka cukru. Vše je krásně v rovině a to se mi moc líbí.


Název : Scarlet - série Měsíční kroniky (2. díl)
Autor : Marissa Meyerová
Překlad : Jana Zejmanová, Petra Babuláková
Nakladatelství : Egmont
Počet stran : 456A co vy ? Četli jste tuto knihu nebo celou sérii ? Líbila se Vám ? 
Nebo máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)

sobota 25. února 2017

Téměř březnová SOUTĚŽ

Krásnou sobotu všem čtenářům,
slibovala jsem Vám, že v brzké době uspořádám knižní soutěž, tak tady je :-)
A o co budeme vlastně soutěžit ? 
Výherce si bude moct vybrat a to ze dvou knih - Zázrak v plechovce od C.D. Payna, horké novinky z nakladatelství Jota nebo tady mám knihu Obyvatel z pera F. Cottama z nakladatelství Galatea.Podmínky soutěže :
 soutěže se mohou zúčastnit osoby s doručovací adresou v ČR 
❀ soutěž potrvá od 25.2.2017 a ukončena bude 1.3.2017
❀ pro účast v soutěži je nutné vyplnit soutěžní formulář, který naleznete na konci tohoto článku
❀ výherce bude pouze jeden a bude losován náhodně, a to pomocí random.org !!
 při sledování blogu na jeho Facebookové stránce získáte vstup navíc /Pinky v Knihách/
při sledování blogu jako pravidelný čtenář získáte vstup navíc
❀ výherce bude po ukončení soutěže kontaktován na e-mail a má 3 dny na to, aby odpověděl. V opačném případě bude losování opakovánoVšem přeji hodně štěstí :-)
Na co se můžete v brzké době těšit ?
 chystám recenzi na Scarlet Marissy Meyerové
❀ chystám recenzi na Dívku v ledu Roberta Bryndzy
 chystám recenzi na Krásu z přírody

úterý 21. února 2017

Rozbalovačka č. 20

Krásné úterní odpoledne,
i když nevím, jestli se dá nazvat krásným. Včera nám tak hezky svítilo sluníčko ale dneska je tedy opravdu ošklivo a sychravo...

Sešly se mi doma zase nějaké balíčky, tak bych Vám ráda ukázala, jaké knihy mi v poslední době udělaly radost. 
Celkem se jedná o tři balíčky a my si je teď postupně představíme.

Jako první mi přišel balíček s recenzními výtisky od nakladatelství Metafora. V poslední době mě od nich zaujaly dvě knihy. Nejedná se o beletrii - jedna kniha patří do žánru Kuchařky a druhá se dá zařadit mezi Zdraví a krásu. 


... první knihou je Polévková mánie, po prolistování musím pochválit opravdovou pastvu pro oči v podobě fotografií, a už se moc těším, až vyzkouším nějaký z receptů :-)...


... druhou knihou, kterou balíček obsahoval byla Krása z přírody.
Opět, jedná se o naprosto luxusní zpracování a spousty skvělých receptů na domácí výrobu kosmetiky...Anotace
Už naše babičky říkávaly, že polévka je grunt. A nejlepší ze všeho je domácí. Jenže co s tím, když nemáme čas? A po pravdě řečeno, klasické polévky – bramboračka, hrachovka, gulášovka – už nás tak trochu nudí. Chtělo by to něco nového, originálního, dobrého a přitom zdravého. A právě tohle vás v této knize čeká.
Spousta receptů, málo kalorií. Exotické chutě z celého světa. Místo smetany a másla jsou tu výživné oleje z ořechů či semínek, aniž by to ve výsledku nějak ubralo na lahodnosti. A co všechno v knize naleznete?

*Polévky pro vegetariány, vegany i pro ty, kteří dodržují speciální dietu
*Polévky krémové i chlazené, bujóny a consommé
*Patnáctiminutové polévky pro dny, kdy opravdu nestíháte
*Polévky ze superpotravin pro superzdravou vzpruhu
*Nízkokalorické přílohy a snídaňové misky

Ať už potřebujete něco na zahřátí, pro pozvednutí nálady, k zasycení či ke zdravému mlsání, tady si určitě vyberete.
Anotace
Myslíte si, že výroba kosmetiky je složitý proces, který hned tak někdo nezvládne? Máme pro vás tedy skvělou zprávu: Zvládne to každý, kdo umí jenom trošku vařit. 

Nemusíte nakupovat žádné speciální vybavení, většinu potřebného najdete doma v kuchyni. S pomocí této knihy si sami vyrobíte vlastní kosmetickou řadu, od peelingů, po krémy, šampony a další kosmetické přípravky, z čistě přírodních materiálů. Navíc zjistíte, že výroba vlastní kosmetiky je především zábavná. 

V knize naleznete více než třicet výborných receptů na výrobky pro péči o pleť i celé tělo, nezapomeneme ani na vlasy či požitek z koupele. Postupy a návody jsou jednoduché, doplněné názornými fotografiemi, které vás povedou krok za krokem a poradí i s možnými výrobními obtížemi. 

Odličovací přípravky, tonika, balzámy na rty, krémy na vysušené ruce, mléka k hýčkání celého těla, pleťové masky… to všechno a ještě víc si budete umět vyrobit. Přímo ve vaší kuchyni se zrodí krása.
Další balíček, který dorazil byl od samotné spisovatelky Blanky Svobodové. Nedávno totiž pořádala na svém facebookovém profilu Valentýnskou soutěž a já jsem měla kliku a byla jsem vylosována.
Výběr knihy jsem nechala na samotné spisovatelce a tak pro mě byl balíček do poslední chvíle opravdu tajemný.


... v balíčku se ukrývala kniha "Tohle nevyžehlíš" spolu se šátkem (nebo šálou ?)...Anotace
Miluji Tomáše. A Tomáš miluje mě. Vím to, jasná věc! Tak proč se teď válí se svou dcerou a ex někde u moře, zatímco já trčím doma a společnost mi dělá maximálně sedmička červeného? Po jeho návratu z dovolené je rázem všechno jinak. A ex mi to dává sežrat. Pohádka končí a začíná život připomínající jízdu na horské dráze.


No a jako poslední mi přišel balíček od nakladatelství Omega. Jedná se o fantasy s naprosto úžasnou obálkou a já jsem knihu získala díky recenznímu konkurzu. 
Doufám, že se mi kniha bude líbit a nebudu moc zmatená z děje, přeci jen jsem ve světě fantasy nováčkem a teprve se otrkávám :-)


... v balíčku se ukrývala Neviditelná knihovna, 
první díl ze série 
a já jsem na tuto knihu více než zvědavá :-)...Anotace
Trilogie Neviditelná knihovna – kniha první.
Pro fanoušky Bena Aaronovitche je tu román z pera britské autorky Genevieve Cogman. Příběh pokračuje v knihách THE MASKED CITY a THE BURNING PAGE, na které se také můžete těšit. 

Sbírání knih může být někdy nebezpečné... Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce... Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama.


Tak to by bylo z dnešních přírustků úplně všechno. Ze všech knih mám opět obrovskou radost a všechny mě tak lákají, že vůbec nevím, kterou začít dříve. Však ten pocit taky určitě znáte :-)

Budu ráda, když mi napíšete co říkáte na tyto kousky. Jestli jste četli - nečetli, nebo některou z nich třeba zrovna čtete a jak se Vám líbí. 


Na co se můžete v brzké době těšit ?
 chystám recenzi na Scarlet Marissy Meyerové
také se můžete těšit na soutěž, kterou vyhlásím ještě tento týden


To už by bylo doopravdy všechno.
Mějte se krásně 
Pinky 

pondělí 20. února 2017

Zázrak v plechovce | C.D. Payne

V létě roku 1949 se čerstvý maturant Wilder vydává z ohijského Erie do světa, aby přivedl zpátky domů svou milovanou dívku. Opouští proto svářečský kurz a vydává se hledat prodejce zázračného krému, se kterým má jeho dívka údajně jezdit po jarmarcích. 
Vše co si bere s sebou je pár nejnutnějších věcí, plnou kapsu peněz a hlavně starého veterána po strýci, který posledních pár let sloužil hlavně jako útočiště pro myší kolonii.

V průběhu jeho cesty se k němu přidává stopařka Verity. Dívka s jazykem ostrým jako břitva toužící dostat se do San Francisca. Původně se díky stopování chtěla zase o kousek přiblížit ke svému cíli, ovšem Wilderův plán na dostižení jeho dívky ji natolik zaujal, že se rozhodla dělat mu společnost po celou dobu.

Jejich putování sebou však nese i spousty dalších úskalí a nečekaných zajížděk. Díky tomu poznávají různá zajímavá místa a začínají se pomalu poznávat a ze dvou naprosto cizích lidí se pomalu stávají přátelé.

...Navečer se utábořili v městském kempu v Camdenu. Sice jim scházelo jezero, ale zase tu nabízeli pračku na mince. Hlavně Wilder měl s prádlem pořádné zpoždění. Pokud se opravdu sejde s Dot, rozhodně nechtěl páchnout, jako by právě překročil Panamskou šíji na mule...Vzhledem k tomu, že jsem od C.D. Payna ještě nic nečetla a to ani jeho dnes již kultovní sérii "Mládí v hajzlu", tak když se mi naskytla příležitost přečíst si "Zázrak v plechovce", byla jsem opravdu zvědavá, jak se mi bude líbit kniha z pera tohoto volnomyšlenkářského spisovatele.

Obálka této knihy je naprosto úžasná. Retro styl této krásce opravdu sluší a skvěle se hodí k samotnému příběhu, který se ukrývá na stránkách knihy.
Celkově kniha disponuje dvanácti kapitolami a na konci knihy na nás čeká bonusový materiál ve formě povídky s názvem "Recyklátor Henry."

Zázrak v plechovce je určitě čtivým příběhem, který je místy zábavný.
Wilder se díky Verity pomalu zbavuje slupky slušňáka s nalinkovanou budoucností a začíná si pomalu užívat života.
Cesta kterou podniká k tomu, aby svou milovanou dovedl zpátky do rodného města je vlastně ideální příležitost k větší životní změně a právě k tomu jej Verity nenápadně burcuje.

V průběhu příběhu tedy cestujeme s Wilderem a Verity skrz na skrz přes Ohio a Indianu a navštěvujeme s nimi jarmark za jarmarkem v domnění, že Wilder konečně najde svou ztracenou lásku. Jedinou stopou ovšem zůstávají pouze plechovky se zázračným krémem. Prodejce zázračného krému, spolu s Dot není k nalezení a Wilder začíná ztrácet naději a v hlavě mu běží všemožné scénáře.

Lehká oddechovka po náročném dni v práci. Člověk si sedne, uvaří si kávu, udělá si pohodlí a vezme do ruky Zázrak v plechovce. 
I přes to, že byla kniha čtivá a nijak mě nenudila, jsem měla celou dobu pocit, že jí chybí ten pověstný náboj. Po dočtení knihy se mi hlavou honila jedna věc, a to "to je jako ten úchvatný Payne ?"

Určitě se budu muset mrknout ještě na jeho další tvorbu, abych si na něj dokázala udělat objektivnější obrázek. Nicméně Zázrak v plechovce můžu doporučit, jako takovou fajn knížku pro relaxační odpoledne.

Za zaslání recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství JOTA.
Knihu si můžete zakoupit zde.


Název : Zázrak v plechovce
Autor : C.D. Payne
Překlad : Naďa Funioková
Nakladatelství : Jota
Počet stran : 196A co vy ? Četli jste tuto knihu, nebo Vás zaujala ? 
Máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)


sobota 18. února 2017

Lovci duchů | Neil Spring

Sára Greyová je mladá žena, která se ve světě prezentovala jako modelka, ale nakonec se opět vrátila zpátky do Anglie, kde začíná s hledáním té pravé práce.
Píše se rok 1926, Sára žije jen se svou matkou, jelikož otec byl jednou z obětí války. A právě v této chvíli Sára přijímá pracovní nabídku osobní asistentky Harryho Price. Nechvalně proslulého lovce duchů a člověka, jenž odhaluje falešná média.

Harry Price je poněkud zvláštní člověk. Bývá často velice neomalený a je velice temperamentní, ovšem má v sobě také velkou dávku osobního kouzla, které Sáru velice láká.

Mezi velkou hromadou případů, kterým se spolu věnovali se vynořil jeden, který byl mnohem větším oříškem, než se mohlo zprvu zdát. Jednalo se o případ Fary v Borley, strašidelného místa, které stojí poblíž vesničky Sudbury.
Harry se spolu se Sárou a novinářem, jenž je na toto místo upozornil, vydávají na onu tajemnou faru, aby dokázali, že se jedná další z mnoha podvodů na téma duchové. 
Zjevující se jeptiška, která chodí kolem fary, hukot kočáru taženého koňmi nebo podivné úkazy v domě, jako zvonění zvonků, různé světelné signály a mnoho dalších chce Harry Price rozumně vysvětlit a celou duchařskou aféru popřít, stejně, jako to dělal s lidmi, jenž se vydávali za média.

..."Nikdy jsem neviděl nic takového,"
řekl Price s úžasem a kroutil hlavou. "Taková energie. Podívejte ! Mýdlo promáčklo hlubokou díru do džbánu s vodou, na který dopadlo. Naprosto dokonalý kousek Poltergeista, nejlepší, jaký jsem kdy viděl."...

Ihned první večer jsou se Sárou svědky velice zvláštních jevů a i přes skepsi, se kterou Price do Borley jel se nakonec ještě několikrát v průběhu let na onu tajemnou faru vrátí.

Opravdu mají úkazy na faře něco společného s duchy ? 
A co Harry Price ? Uvěří, nebo vše nakonec logicky vysvětlí ? 


Obálka této knihy je opravdu úžasná. Silueta samotné fary, spolu s lebkou a barevným provedením určitě zaujmou na první pohled. Po sundání papírového přebalu je kniha stále stejně zajímavou a lákavou.
Předsádky použité v knize se svým pochmurným vzhledem skvěle doplňují se samotnou obálkou.

Celá kniha je pojatá jako paměti Sáry Greyové, které po úmrtí Harryho Price ochraňoval, spolu s jeho ostatními knihami a opatroval jako oko v hlavě, kurátor John Wesley.
Je nutno podotknout, že kniha se opírá o skutečné události. Nejstrašidelnější dům v Anglii, jak se faře v Borley přezdívá, ani Harry Price nejsou autorovým výmyslem. Kdo se alespoň trochu o duchařskou tématiku zabývá, musí znát případ fary i samotného lovce duchů.

Hned na začátku knihy se ocitáme v roce 1977, kde je tento Sářin rukopis svěřen k opatrování Dr. Robertovi Caxtonovi. Následuje originální plán fary z června roku 1937.
Kniha je celkem rozdělena na tři části, které dohromady čítají 37 kapitol. V závěru knihy jsou poznámky k samotnému textu, poznámka autora, bibliografie ze které čerpal a nechybí ani autorovo poděkování.

I přes poměrně rozvleklý začátek knihy, kde se nejprve seznamujeme se samotným Harry Pricem a jeho odhalováním podvodníků, musím říct, že se mi kniha líbila.
Propojení událostí, jenž se doopravdy staly, spolu s fantazií Neila Springa se doopravdy povedlo. I když v některých pasážích už svou fantazii hnal hodně vysoko, nakonec vše zapadlo na správné místo.

Začátek příběhu se vlastně odehrává po první světové válce, kdy lidé tíhli ke spiritualismu. Toužili po kontaktu se svými zesnulými přáteli a příbuznými, aby byli z jejich strany ujištěni o tom, že jsou v pořádku. Spousta médií si díky tomuto zájmu vydělala slušné peníze. 
Pak je tady Harry Price. Člověk, který nevěří na posmrtný život a jeho náplní práce je odhalování těchto falešných médií.

Možná se někomu může zdát, že se kniha zbytečně zabývá vztahů mezi Harrym a Sárou, nicméně je třeba podotknout, že právě díky této lince má kniha správný náboj a právě tato linka knize vdechla život.

I když se jedná o autorovu prvotinu, tak je příběh opravdu čtivý. Po začátku, který je spíše vlažný se čtenář veze na duchařské vlně. Kniha není žádným hororem, opravdu se nebudete bát. I přes to, jsem při večerním čtení úkazů na faře cítila jisté mrazení, zvlášť, když jsem byla doma sama.

Myslím si, že tato kniha určitě stojí za to, aby byla čtena. Pokud Vám případ "nejstrašidelnějšího domu v Anglii" nic neříká, tak po něm určitě nepátrejte před přečtením knihy, zbytečně byste se ochudili o ten správný čtenářský zážitek.

Závěrem musím také podotknout, že je velká škoda, že kniha nebyla opatřena nějakými dobovými fotografiemi. Myslím si, že by zrovna této knize slušely.
Bohužel také musím zmínit poměrně velké množství chyb, které se v textu objevily a které opravdu žádné knize nesluší.Za zaslání recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Omega , knihu si můžete zakoupit zde. 
Dále děkuji Knihám Dobrovský , knihu si můžete zakoupit zde.

Název : Lovci duchů
Autor : Neil Spring
Překlad : Marie Fulková
Nakladatelství : Omega
Počet stran : 448


A co vy ? Četli jste tuto knihu, nebo Vás zaujala ? 
Máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)

čtvrtek 16. února 2017

Rozbalovačka č. 19

Krásné odpoledne všem mým čtenářům,
dnes máme venku krásně slunečno, i když u nás tedy dost ošklivě fouká. Nicméně sluníčko umí dělat divy a člověk se hned cítí takový svěží, že ?

Jak už jste jistě poznali, tak dnes budeme opět rozbalovat. Nashromáždily se mi tady tři knihy, tak se na ně půjdeme spolu podívat.

Jako první bych Vám ráda ukázala knihu z produkce nakladatelství Jota. Jedná se o knihu od známého autora, na kterou jste jistě určitě narazili. Když napíšu Mládí v hajzlu, tak určitě víte o jakého autora se jedná..

... jedná se tedy o "Zázrak v plechovce", 
od C.D. Payna...
Anotace
Je léto 1949. Studená válka pomalu nabírá na intenzitě, televize postupně zaplavuje americké domácnosti, dělníci stávkují a  obyčejní lidé se protloukají, jak se dá. Wilder S. Flint, čerstvý absolvent jedné ohijské střední školy, si balí kufr a vyráží na dobrodružnou cestu, po stopách záhadného obchodníka, jenž slibuje zázraky na počkání. Vydejte se společně s Wilderem na cestu plnou nečekaných překvapení, vtipných situací až k pochopení, že život se jen výjimečně odvíjí tak, jak si plánujeme.
Nejnovější kniha autora legendárního Mládí v hajzlu, která obsahuje i bonusový materiál v podobě krátkého příběhu o projektu na dokonalou recyklaci.


Jako další bych Vám ráda ukázala knihu, pro kterou jsem letěla do Knihcentra, jelikož mám dojem, že všude mizí závratnou rychlostí. 
Je všude kolem, má nádhernou obálku a spousty kladných ohlasů. Já jsem taky podlehla a už se na ni moc těším. Když Vám povím, že byl podle knihy natočen i film, a kniha se označuje za "román pro všechny pejskaře", tak Vám musí být naprosto jasné, o jakou knihu jde.
Anotace
Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje… 


No a jako poslední jsem navázala novou spolupráci a to s eshopem Megaknihy, kde mimochodem nakupuju strašně ráda. 
Mohla jsem si tedy vybrat nějakou knihu, no a jelikož mě zaujala kniha, o které se taky hodně mluvilo a mluví, má taky skvěle designově zpracovanou obálku, jedná se o první díl ze série, kde má druhý díl vyjít každým dnem.
Napsal ji muž, který se přiženil do Slovenska.
Na databázi má tato kniha 399 hodnocení, a 86%.
Jedná se o detektivní žánr.
Už tušíte, jakou knihu tady mám ? ... jedná se o knihu "Dívka v ledu", na kterou jsem doopravdy zvědavá...Anotace
Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. 
Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. 
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? 
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. 
Dopadne ho dříve, než udeří znovu? 


Jsem velice zvědavá, jak se mi budou knihy líbit. Doufám, že jsem se svým výběrem trefila a nebudu z žádné knihy vyloženě zklamaná. 
A co vy a tyto knihy ? Četli jste je ? A jak se Vám líbily ? Nebo Vás taky lákají a teprve se je chystáte číst ?
Určitě mi napište do komentářů, ráda si přečtu Váš názor.


Na co se můžete v brzké době těšit ?
Určitě chystám recenzi na knihy, které jsem v poslední době přečetla. Jsou jimi :
Lovci duchů -Neil Spring
Zázrak v plechovce - C.D. Payne
Scarlet - Marissa Meyerová


To už by bylo doopravdy všechno.
Mějte se krásně 
Pinky 


pondělí 13. února 2017

Nebezpečná láska | Kateřina Petrusová

První díl ze série Bavettovi.

Paige je mladá žena, která pracuje jako ošetřovatelka. Setkáváme se s ní právě ve chvíli kdy její svěřenec, pan Luca pomalu umírá.
Po jeho úmrtí se ocitá zpátky nezaměstnaná a snaží se v agentuře sehnat nějakou další práci. Nejlépe však jako ošetřovatelka nějakého dítěte, které potřebuje asistenci. Odchod starého pána, kterého si moc oblíbila totiž nesla těžce.

Nakonec netrvá dlouho a Paige se může těšit z nové práce. Na doporučení syna starého pana Lucy se ocitá u velice bohatých podnikatelů původem z Itálie - Bavettových.
Její starostí bude postarat se o Michaela. Ten měl ošklivou autohavárii a po probuzení z komatu byly všechny testy v pořádku, až na malý zádrhel, Michael se totiž mentálně ocitl na úrovni malého chlapce.
Bývalé právnické eso, jemuž klepe třicítka pomalu na dveře se nyní zajímá o hasičská auta, o to, co bude papat a jeho největší láskou je Spiderman.

...„Ukážeš mi ještě jednou, jak se jezdí s těmi hasiči, Mikee?"
Zvedl oči a popotáhl. Odolala jsem nutkání vytáhnout papírový kapesníček a utřít mu nos. Na to bylo vážně brzy. Přikývl a sehnul se, aby sebral upuštěné ovládání. Pak mi ho strčil před obličej a zadrmolil:„Tady dopředu, tady dozadu, takhlenc tam a takhlenc tam.“
„Doprava a doleva," opravila jsem ho automaticky. Zopakoval to po mně....

Paige se Michaelovi zalíbí hned při první schůzce a tak je rozhodnuto. Robert, Michaelův bratr spolu s jejich otcem jsou ochotni udělat cokoliv, aby byl Michael v pořádku a šťastný a tak Paige okamžitě dostává ono místo ošetřovatelky. 
Jediné, co je ve hvězdách je, jak dlouho vlastně bude Paige tuto práci vykonávat, jelikož podle lékařů se může Michael vrátit do stavu před nehodou prakticky kdykoliv.

Jednoho dne za Paige přijde Robert s tím, že si má sbalit věci na pár dní a spolu s Michaelem odjede do bezpečí osamělého letního sídla za New Yorkem. Důvodem, proč mají takto na rychlo odjet je, že se vynořil nějaký problém a vyřešit jej chvíli potrvá. 

...„To je nějaká chata! Jsi si jistý, že jsme tu správně?” křikla jsem za Johnnym. Už to, že se jeho hlas ozval zevnitř, mě mohlo ujistit.
„Není to chata, je to srub. Cos čekala?”
Robert říkal, že je to letní sídlo! Já nevím, malovala jsem si to jinak ”...

Z pár dní se stávají týdny a Paige se po jednom víkendu zpátky doma dovídá, že Bavettovi nejsou jen bohatí podnikatelé, ale že má tu čest s mafiánskou rodinou.

Jak to bude vypadat, až se Michael vrátí zase k sobě ? Bude si Paige pamatovat ?
Hrozí jí nějaké nebezpečí ? 
Bude se moci v klidu vrátit ke svému starému životu ?

Po přečtení knihy S hlavou v oblacích (pejru) mi byla doporučována i tato autorčina série. Byla jsem tedy na knihu velmi zvědavá.

Obálka se nese v jednoduchém stylu a ne každého nejspíš zaujme. Newyorská ulice a tváře hlavních aktérů spolu s červeným názvem knihy mi k samotnému příběhu hezky sedí.
Kniha obsahuje celkem 38 kapitol o průměrné délce a je zakončena Epilogem.

I u téhle knihy mě Kateřina přesvědčila, že psát doopravdy umí. Ta lehkost se kterou je celý příběh vyprávěný je úžasná. Čtení opravdu rychle ubíhá a já jsem se moc hezky pobavila.

Paige je slečna, která si nedokáže udržet profesionální odstup od svých pacientů a o to hůře snáší veškeré negativní změny. Když zemře její milovaný svěřenec tak si je jistá, že další úmrtí svého svěřence už nezvládne.
Je to sympatická mladá žena, starostlivá a já si myslím, že by bylo malou výhrou narazit na takovou pečovatelku i v reálném životě.

Vykreslení samotného Michaela bylo také více než vydařené. Barvité popisy jeho chování v mé mysli skutečně vytvářely obraz malého dítěte, až jsem musela sama sebe přesvědčovat, že se jedná o dospělého muže. Mikee byl jako malý pacient prostě kouzelný. 
Jeho bratr to byl opravdu oříšek. Chvíli vlídný a chvíli rozkazovačný, nicméně se mi líbilo, že se tak zajímal o zdravotní stav svého bratra. Těžko říct, jestli je v dnešní době stále normální, aby se členové rodiny o sebe navzájem starali v těžkých chvílích.
Nejvíce se mi ovšem líbila postava Johnnyho. Osobní strážce, nebezpečný muž, který se nebojí násilí s velkým srdcem na dlani. Z toho jsem byla opravdu "hotová" a mrzelo mě, že neměl trošku větší prostor v celém příběhu.

Celkově se jedná o velice povedený příběh ve kterém nechybí napětí, vzrušení, ale také pořádná dávka humoru (já se místy smála i nahlas), romantika, překvapení a Newyorské podsvětí.
Určitě se nejedná o drsnou knihu, ale je to takové milé čtení pro chvíle holčičí pohody.

Jednu chybu přece jen kniha má. Pro mě velká škoda, že neměla o trochu více stránek.
Už teď se těším na další díly a všem doporučuji k přečtení.


Název : Nebezpečná láska - série Bavettovi (1.díl)
Autor : Kateřina Petrusová
Nakladatelství : Fragment
Počet stran : 376


A co vy ? Četli jste tuto knihu, nebo Vás zaujala ? 
Máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)