Zlo | Ben Sanders

Marshall je bývalým policistou, který je nyní v programu na ochranu svědků, žije v Santa Fe v domě který mu přidělili. Spíše by měl žít. Skutečnost je ovšem taková, že dům pronajímá a sám bydlí, kde se dá, aby jej nedostihla jeho minulost. Stále jej pronásledují pocity viny z doby, kdy byl nasazen jako tajný agent do samotného srdce drogové mafie.

Dává si opravdu záležet, aby jej nešlo jen tak jednoduše vypátrat. Pravidelně mění místo bydliště a telefon mívá rozebraný na tři kusy - sim kartu, baterku a ten zbytek.

Když beze stopy zmizí mladá Alyce Rayorová, která mu silně připomíná ženu z jeho minulosti, rozhodne se, že ji musí stůj co stůj vypátrat. A tak se vydává na riskantní cestu za nalezením neznámé ženy. Kontaktuje proto svého starého známého Lucase Cohena a s jeho občasnou pomocí začíná své pátrání.
Neváhá a jeho první cesta vede za Boltem a Rojasem, dvěma drogovým dealerům a nabízí jim kilo falešných vzorků, aby se dostal tam, kam potřebuje...

...Marshall se jediným pohybem sehnul, popadl Remington 870, uložený při okraji na dně kufru, obrátil se proti Boltovi a praštil ho pažbou do obličeje.
Bolt nestačil ani zvednout ruku.
Pažba mu přerazila nos. V šoku zaklonil hlavu a klesl k zemi. Marshall hbitě uskočil, aby si udělal místo, a napřáhl pušku proti Rojasovi.
"Ani se nehni."
Rojas se krčil vedle auta, jednou rukou se přidržoval blatníku, aby si udržel rovnováhu, druhou držel za zády...

Všechno začíná komplikovat také Wayne Banister, nájemný vrah a kumpáni z okolí Bolta a Rojase - hlavně Leon, bývalý voják a hlava celé party...

Podaří se Marshallovi najít ztracenou Alyce živou ? A co Marshallova minulost ? Zůstane tam kde je, nebo opět vystrčí své drápky ? 


Tato kniha byla naprostou peckou, která mě vtáhla do děje a já jsem četla se zatajeným dechem.
Vypravěčů se zde střídá hned několik - Lauren Shoreová, policistka, která si nedávno prošla osobním peklem, Wayne Banister - nájemný vrah, Rojas - jeden z dealerů, Lucas Cohen - zástupce federálního šerifa a samozřejmě Marshall. 
Každá kapitola je nadepsána jménem, z jehož pohledu budeme příběh sledovat. I tak jsem ovšem měla místy problém se ve vypravěči orientovat a musela jsem se podívat, koho se daná kapitola týká.
Nicméně tento aspekt dodává na knize jakési plastičnosti a svěžesti celého příběhu.

V průběhu knihy se také vracíme zpátky do roku 2010, do doby, kdy byl Marshall nasazen jako tajný agent mezi mafiány. Díky těmto částem čtenář pochopí, proč je Marsh takový, jaký je a proč se tak moc bojí toho, že ho jeho minulost dostihne.

Ben Sanders nám předkládá syrový krimithriller, kde je hlavní náplní boj mezi svědomím a pomstou. Hlavní hrdina se s ničím a nikým moc nemaže a tak trochu bere zákon do vlastních rukou.
Příběh je napsán velice poutavě, nechybí zde spousta krve ani mírné vulgarismy. Marshall je i přes svou negativní úlohu v příběhu velice sympatickým hlavním hrdinou, který se díky neznámé ženě nebojí umazat ruce od krve. 

Díky relativně krátkým kapitolám a stylem, jakým je kniha napsána je čtenář prakticky nucen číst stránku za stránkou. Já jsem byla nesmírně zvědavá, jak celý příběh dopadne. Jestli Marsh najde ztracenou dívku, nebo se mu to nepodaří a skončí ve spárech mafie. 

Myslím, že pokud jste milovníky kriminálních příběhů se spoustou zvratů, tak je tato kniha tou, po které byste měli sáhnout. Napětí střídá akci a v podstatě zde není čas pro hluchá místa. 
Já jsem si čtení této pecky naprosto užila. 


Za zaslání recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství LEDA.
Knihu si můžete zakoupit zde.


Název : Zlo
Autor : Ben Sanders
Překlad : Ludmila Janská
Nakladatelství : Leda
Počet stran : 304
A co vy ? Četli jste tuto knihu, nebo Vás zaujala ? 
Máte v plánu si ji přečíst ? 
Neváhejte a o svůj názor se podělte v komentářích :-)

5 komentářů:

 1. Mám ji doma v knihovně,takže teď se těším. Ze dvou názorů na knihu nebyl ani jeden negativní,oujé!

  OdpovědětVymazat
 2. Jani moc pěkná recenze .Určitě si knihu přečtu .Mám ráda takový druh knih. Takže děkuji za inspiraci.

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, přátelé, jsem Adrea Maria ze Štokholmu. Jsem tu na tomto blogu, nemám opravdu moc vědět, jak to funguje, ale já jsem četl dobré svědectví o tom, jak obnovit ztracené vztahy a dělat práci s partnery blogu blogu a také chci přidat trochu moje vlastní životní zkušenost to bude užitečné pro mnoho z nás tady, kteří hledají odpovědi a řešení problémů se vztahem, jako je návrat s ex láskou partner, jak zachránit rozbité manželství a jak zastavit rozvod.
  Přečtěte si můj příběh o skutečném manželském životě. Poté, co jsem byl ženatý s mým manželem Andersonem, po devíti letech nemáme vlastní dítě, nemohla jsem otěhotnět po tolika letech manželství. To byl velký problém, který jsem měl s mým manželem Andersonem, věří, že veškerá naděje je pryč a chyba byla moje, že ne otěhotněla, rozloučil se se mnou kvůli tomu stejnému problému, že nemohl otěhotnět, vysvětlil jsem mu a udělal vše pro to, aby ho pochopil, že ho přivede zpátky domů, navštívil jsem lékaře pro osobní poradenství, chci svého manžela zpět do mého života, že ho tak moc miluji. Modlil jsem se, aby se se všem vrátil, slíbil jsem mu a členové rodiny s ním mluvili, že problém není mým, že nemám dítě, ale odmítl. Vysvětlil jsem svému manželskému problému svému nejlepšímu příteli, kolegu v pracovním úřadě, a navrhla, že bych se spíše obrátil na spirituální láskyplné kouzlo, abych vrátil mého manžela domů a žehnal mi s plodem lůna. Už jsem četl tolik online o tom samém spellcasterovi, že moji přátelé mi radili, abych kontaktoval Dr. Oduduwu, skvělou bylinku z tropické oblasti Sahary afrikana, která mi pomůže spustit kouzlo lásky, aby mě dostal zpět domů. Jsem ten druh, který nikdy nechtěl věřit v duchovní sílu nebo kouzla, neměl jsem jinou možnost, že jsem to zkusil, posílám zprávu soukromé kontaktní adrese Oduduwa pravopisnému kanálu. Oduduwa mi řekl, že mi může pomoct, ujišťuje mě, že s mnou není žádný problém, že všechno bude v pohodě během 7 dnů od hláskování a okouzlujících modliteb, věřím a trpělivě čekalo na sedmý den, který přijde, protože nemůžu čekat, moje srdce touží splnit. Oduduwa duchovního pravopisce hodil hláskování do vzduchu a udělal v mé noci v chrámu všechny ostatní kouzla hláskování.
  Překvapivě byl druhý den kolem 16.00 hodin. Dostal jsem telefonát z neznámého čísla. Hle Anderson můj manžel, který mě volal po telefonu, byl jsem tak šťastně ohromen, odpověděl jsem na můj telefonát, hle, to byl hlas mého manžela, měli jsme dlouhý rozhovor a omluvili se mi. vrátí se domů do 7 dnů, jak to řekl Oduduwa. Dva měsíce poté, co jsem se cítil jaksi horečnatě, navštívil jsem rodinného lékaře na vyšetření, hle, tři týdny jsem těhotná poté, co se můj manžel vrátil domů.
  Dneska jsem tak šťastná, protože minulý měsíc jsem porodila chlapečka, po tolika letech v manželství bez toho, abych měla dítě, Oduduwa obědl kouzlo kouzla, aby mi vrátil mého manžela domů a on připravil bylinné tradiční otrasy lék na podání těhotenství, abych měl dítě.
  Radost a štěstí srdce je příliš mnoho, už jsem slíbil Oduduwovi, aby se podělil o mé dobré svědecké svědectví o jeho dobré práci poté, co byl výsledek úspěšný, bylo velmi snadné a jednoduché pro mě pracovat a následovat instrukce Dr.oduduwa. Dokonale pracuje pro mě bez jakéhokoli vedlejšího účinku. Mám tento dobrý úmysl sdílet tuto dobrou zprávu zde, tak, aby někdo s podobnou krizí manželství / vztahu kontaktovat
  (dr.oduduwaspellcaster@gmail. com) Co: +2348135842629

  OdpovědětVymazat