Měsíční shrnutí - listopad

Krásný, i když sychravý podvečer všem,

jelikož je dneska druhý prosincový den, je tady shrnutí knih, které jsem v listopadu přečetla.
Co se týká počtu knih, tak jsem si v listopadu zas až tak špatně nevedla. Nicméně když se podíváme na počet přečtených stran, tak bych řekla, že jsem tak nějak u svého průměru, který poslední dobou mám.

Celkem jsem tedy v listopadu přečetla šest knih a to : Nepřátelé a milenci od Simony Ahrnstedtové, následovalo Ahoj z nebe Laurie Frankelové, poté jsem sáhla po knize V mlze Caroline Erikssonové, jako další jsem přečetla Moudré z nebe Richarda Skolka a pokračovala jsem v českých autorech, konkrétně Kateřinou Petrusovou a její knihou S hlavou v oblacích (pejru) a měsíc jsem zakončila Padesátkou Olivera Buriana.
Nepřátelé a milenci | Simona Ahrnstedtová

- tato kniha pro mě byla velkým překvapením. I když mě moc nebavil začátek, který se mi zdál poměrně rozvleklý a zmatečný, tak později mě kniha naprosto pohltila a já jsem si její čtení skvěle užívala.

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.
Hodnocení 

                                                  

 Anotace

Důvěra je nejcennější komodita… Švédský román o pomstě, intrikách ve světě byznysu a zakázané lásce.V nelítostném světě švédských financí se nevyzná nikdo lépe než David Hammar. I přes svůj dělnický původ se vypracoval na pozici jednoho z nejbohatších švédských finančníků. Nemilosrdný a nezastavitelný hráč už roky pase po jediném, urvat pro sebe Investum, obchodní společnost aristokratické rodiny De la Grip. K získání impéria potřebuje ještě poslední krok – přetáhnout na svou stranu někoho z vysoce postavené rodiny. Nejvhodnější kandidátem se zdá být Natalia.

Natalia De la Grip je jednou z nejtalentovanějších firemních poradkyň švédského finančního světa. Čeká se od ní, že se usadí a provdá za někoho ze svých společenských kruhů. Natalia však vždy kráčela proti proudu a jejím jediným snem je dokázat svému otci, nemilosrdnému patriarchovi, že dokáže víc než jen čekat doma na manžela. Když ji pozve David na oběd, je nedůvěřivá, ale postupně podlehne jeho kouzlu. Z jiskry, která mezi nimi přeskočí, vzplane vášnivý, nezapomenutelný večer.

Byla to ale jen aféra na jednu noc nebo ne? Vztah mezi Davidem a Natalií je nemyslitelný, protože jejich rodiny jsou nesmiřitelnými nepřáteli.Na světlo navíc vyjdou tajemství, pohřbená hluboko v minulosti. Oba stojí před nelehkým rozhodnutím. Je pro Davida přednější pomsta, nebo láska milované ženy? A zvolí Natalia správně mezi pýchou a touhou svého srdce?


Nepřátelé a milenci jsou švédský román skvělé autorky s českými kořeny, jenž se dočkal již mnoha překladů. Zahřeje a rozpálí jako oheň z krbu uprostřed chladné švédské zimy. Ahoj z nebe | Laurie Frankelová

- tato kniha měla podle mě velký potenciál, nicméně díky samotnému zpracování mě až tak moc neoslovila, i když se nečetla zas až tak špatně

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení
Anotace
Sam Elling vymyslí algoritmus, s jehož pomocí vám počítač naprosto neomylně najde vhodného partnera. Mysleli byste, že se za to dočká mimořádné prémie? Kdepak! Sam za to dostane výpověď – ukáže se totiž, že jeho program je tak geniální, že páry, které se díky němu seznámili, se nerozcházejí – a firma tak přichází o klienty. 

Sam se díky svému programu seznámí s Meredith a když jeho milované zemře babička, s níž se nestačila rozloučit, vymyslí pro ni algoritmus, s jehož pomocí může s babičkou dál chatovat, e-mailovat skypovat… Ukazuje se, že jeho nový program je zlatý důl… Přinese však vítězství nad smrtí lidem opravdu štěstí? V mlze | Caroline Erikssonová

- tato kniha pro mě byla velkým překvapením a já jsem z ní byla naprosto nadšená. Její čtení mě úplně pohltilo a já jsem si ho skvěle užívala

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení


Anotace
Z VÝLETU NA OPOUŠTĚNÝ OSTROV…
Prázdninový výlet zavede Gretu, Alexe a čtyřletou Smillu přes jezero Maran (Přízrak) – opředené mýty a záhadami – na malý opuštěný ostrov. Alex s dcerou se vydají mezi stromy, Greta se v zasněné náladě zdrží na pobřeží…, a když se manžel s dcerou nevracejí, vydá se za nimi: určitě se zabrali do hry a zapomněli na čas. Volá je a horečně prohledává ostrov, je to ale marné.
…SE VRÁTILA JENOM ONA
Greta se zoufale potřebuje dovolat Alexovi, aby se ujistila, že jsou se Smillou v pořádku, a kdyby se neozval, musí zavolat policii. Jenomže její mobil v loďce není. Až po návratu do chaty ho najde schovaný pod pokrývkou. Dala ho tam ona, nebo někdo jiný? Ale kdo a proč? Během policejního pátrání před ní vyvstávají naléhavé výjevy z minulosti a začne ji trápit otázka, jestli to, co dosud považovala za skutečnost, není jen obratně vymyšlená lež. A jakou roli v celém dramatu hraje ona sama? Existuje souvislost mezi zmizením Alexe a Smilly a tím, co se stalo onoho večera před mnoha lety, kdy přišel o život Gretin otec? Kdo byla neznámá žena, která se zjevila u jejich chaty tu noc před zmizením?
A najdou vůbec Alexe a Smillu?
V mlze je psychologický thriller, kde nikdo není tím, za koho jej zprvu pokládáme, a nic není tak, jak se to zpočátku jeví.
Temné tóny atmosféry románu, charakteristické pro severské thrillery, se snoubí s pronikavou psychologií v dokonalé podobě, která předjímá velký úspěch.


Moudré z nebe | Richard Skolek

- velké překvapení pro mě byla i tato útlá knížečka z pera českého spisovatele. Formou deníkových zápisků malého hocha jsem se pobavila a zároveň zavzpomínala na své dětství.

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení 


Anotace
Kniha Moudré z nebe je dětským deníčkem, který je však určen dospělým čtenářům. Nenajdete zde žádnou literární uhlazenost, žádný vysoký styl, jen vyprávění malého kluka, který si nebere servítky, často odbíhá od tématu a plete páté přes deváté.
S hlavou v oblacích (pejru) | Kateřina Petrusová


- další z knih, jenž mě přesvědčila o tom, že řeči o tom, jak jsou knihy českých autorů špatné jsou opravdu jen řeči. Navzdory chování hlavní hrdinky jsem si čtení užívala a po dalších knihách spisovatelky sáhnu co nejdříve.

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení
Anotace
Když se Markéta vybourá v autě v jakémsi zapadákově a je nucena přečkat víkend ve společnosti velkého a děsivého vidláka Marvina, rozhodně nečeká, že se během dvou dnů do toho samého velkého a děsivého Marvina - vlastně Pavla - dokáže zamilovat. A když odjíždí, vůbec nečeká, že by Marvin mohl mít zájem o něco víc, než příjemný úlet. Ale po nějakém čase zjišťuje, že se jí velký zlý Marvin zapsal do života víc, než jedním úletem... 


Padesátka | Oliver Burian


- tato kniha byla vydána jako podpora ke stejnojmennému filmu. Poměrně lehčí čtení, ale svůj účel splnila - pobavila a na film mě také nalákala

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.

Hodnocení

Anotace
Knižní zpracování úspěšné situační komedie Vojty Kotka.

„Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělej, co chtěj.“ 
Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé – lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů, který nechal svého syna Juru porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže jeho syn Jura mu dělá starosti, místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává do zasněženého světa horských chat, kde spustí lavinu událostí a vzpomínek a taky se naučí, jak se proflusává mlha.
Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj.
S Padesátkou se přenesete na zasněžené hřebeny, příkré svahy a vyhřáté chaty nádherných Krkonoš. 
Celkem jsem v měsíci listopadu měla na knihy poměrně štěstí, pouze jedna z výše zmíněných mě moc nenadchla.

Kniha měsíce - tou pro mě byla jednoznačně kniha Caroline Erikssonové V mlze.

Zklamání měsíce - tady se nemusím dlouho rozmýšlet. Velkým zklamáním se pro mě stala kniha Ahoj z nebe z pera Laurie Frankelové.

Obálka měsíce - moc se mi líbila jak obálka Nepřátel a milenců, tak i s hlavou v oblacích. Nakonec u mě zvítězila kniha S hlavou v oblacích (pejru).


A jaký byl Váš knižní listopad ? Jaké zajímavé kousky jste přečetli a jaké knihy vás v nadchly ? Určitě mi dejte vědět - inspirace není nikdy dost :-)

Mějte se krásně
Pinky :-)


21 komentářů:

 1. Nepřátelé a Milenci a V mlze máme stejný názor :)
  Katy

  OdpovědětVymazat
 2. Nektere znam od pohledu, ale jinak mi to moc nerika... Ja jsem na jiny zanr :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to má být, sto lidí, sto chutí :-)

   Vymazat
  2. Ale jinak jsi toho stihla opravdu hodne :-)

   Vymazat
  3. Děkuji, ale pár těch knih bylo jen s pár stránkama tak to šlo samo :-)

   Vymazat
 3. Taky jsem přečetla za měsíc listopad 6 knih. Stejně jako tobě mi prošla rukou kniha S hlavou v oblacích (pejru).Těch 6 knih při dobré konstalaci hvězd bude asi průměr většiny z nás. Já přečetla , už zmíněnou Hlavu v oblacich (pejru),Ptáčníka,První kniha snů,Žhavý hrob, 15minus,Dům ozvěn.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak ja precetla v listopadu prekvapive 6 knih :-)A nejlepsi listopadova kniha pro mne byla "Zimni more. " Z tvych mne zaujala kniha "V mlze ."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zimní moře - kniha, které si nešlo nevšimnout, třeba po ní taky někdy sáhnu :-)

   Vymazat
 5. Zdravím, zatím si nevedu jako "knihomolka" moc dobře - v listopadu jsem přečetla tři knihy, ale z toho jednu jsem měla rozečtenou už od října, a čtvrtou jsem ke konci listopadu rozečetla.
  "Ahoj z nebe" jsem kdysi četla jako e-knihu a také mě nijak zvlášť neoslovila. Jinak mám spadeno na knihu "V Mlze".

  Mermaidka z Koutku U Dvou kočiček .-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je to v podstatě jedno jestli jedna nebo víc, hlavní je, že čtení baví :-)

   Vymazat
 6. Pěkné knihy. :o) S hlavou v oblacích... no, Wish to má ráda, já z hlavní hrdinky šílela. Strašná hysterka od druhé poloviny. Od Petrusové doporučuji druhý díl Bavettů, rozhodně velmi kreativní a lákavá knížečka. Myslím, že to oceníš. ,o) To Ahoj z nebe Wish četla, taky ji to zklamalo. Já se do toho pak ani nepouštěla.
  Ta mlha mě moooc láká, ale jsem srab první třídy a jak to zavání něčím děsuplným, tak to vzdávám. :o))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že mlhy se bát nemusíš, však uvidíš :-) Jinak na zbytek knih Petrusové mám zálusk, tak snad se k nim brzy dostanu, už na mě čeká Pekáč buchet :-)

   Vymazat
 7. Kniha Nepřátelé a milenci mě taky mile překvapila, Petrusovou mám moc ráda. A nalákala jsi mě na V mlze. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem tě nalákala :) Snad se ti bude kniha líbit, pokud se k ní dostaneš :-)

   Vymazat
 8. Knížka Nepřátelé a milenci mě hodně zaujala a strašně ráda bych si ji přečetla. Zařadila jsem si ji do svého knižního seznamu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to taková příjemná kniha pro ženy. Pokud se k ní dostaneš, tak přeju, ať se líbí :-)

   Vymazat
 9. Dobrý den, přátelé, jsem Adrea Maria ze Štokholmu. Jsem tu na tomto blogu, nemám opravdu moc vědět, jak to funguje, ale já jsem četl dobré svědectví o tom, jak obnovit ztracené vztahy a dělat práci s partnery blogu blogu a také chci přidat trochu moje vlastní životní zkušenost to bude užitečné pro mnoho z nás tady, kteří hledají odpovědi a řešení problémů se vztahem, jako je návrat s ex láskou partner, jak zachránit rozbité manželství a jak zastavit rozvod.
  Přečtěte si můj příběh o skutečném manželském životě. Poté, co jsem byl ženatý s mým manželem Andersonem, po devíti letech nemáme vlastní dítě, nemohla jsem otěhotnět po tolika letech manželství. To byl velký problém, který jsem měl s mým manželem Andersonem, věří, že veškerá naděje je pryč a chyba byla moje, že ne otěhotněla, rozloučil se se mnou kvůli tomu stejnému problému, že nemohl otěhotnět, vysvětlil jsem mu a udělal vše pro to, aby ho pochopil, že ho přivede zpátky domů, navštívil jsem lékaře pro osobní poradenství, chci svého manžela zpět do mého života, že ho tak moc miluji. Modlil jsem se, aby se se všem vrátil, slíbil jsem mu a členové rodiny s ním mluvili, že problém není mým, že nemám dítě, ale odmítl. Vysvětlil jsem svému manželskému problému svému nejlepšímu příteli, kolegu v pracovním úřadě, a navrhla, že bych se spíše obrátil na spirituální láskyplné kouzlo, abych vrátil mého manžela domů a žehnal mi s plodem lůna. Už jsem četl tolik online o tom samém spellcasterovi, že moji přátelé mi radili, abych kontaktoval Dr. Oduduwu, skvělou bylinku z tropické oblasti Sahary afrikana, která mi pomůže spustit kouzlo lásky, aby mě dostal zpět domů. Jsem ten druh, který nikdy nechtěl věřit v duchovní sílu nebo kouzla, neměl jsem jinou možnost, že jsem to zkusil, posílám zprávu soukromé kontaktní adrese Oduduwa pravopisnému kanálu. Oduduwa mi řekl, že mi může pomoct, ujišťuje mě, že s mnou není žádný problém, že všechno bude v pohodě během 7 dnů od hláskování a okouzlujících modliteb, věřím a trpělivě čekalo na sedmý den, který přijde, protože nemůžu čekat, moje srdce touží splnit. Oduduwa duchovního pravopisce hodil hláskování do vzduchu a udělal v mé noci v chrámu všechny ostatní kouzla hláskování.
  Překvapivě byl druhý den kolem 16.00 hodin. Dostal jsem telefonát z neznámého čísla. Hle Anderson můj manžel, který mě volal po telefonu, byl jsem tak šťastně ohromen, odpověděl jsem na můj telefonát, hle, to byl hlas mého manžela, měli jsme dlouhý rozhovor a omluvili se mi. vrátí se domů do 7 dnů, jak to řekl Oduduwa. Dva měsíce poté, co jsem se cítil jaksi horečnatě, navštívil jsem rodinného lékaře na vyšetření, hle, tři týdny jsem těhotná poté, co se můj manžel vrátil domů.
  Dneska jsem tak šťastná, protože minulý měsíc jsem porodila chlapečka, po tolika letech v manželství bez toho, abych měla dítě, Oduduwa obědl kouzlo kouzla, aby mi vrátil mého manžela domů a on připravil bylinné tradiční otrasy lék na podání těhotenství, abych měl dítě.
  Radost a štěstí srdce je příliš mnoho, už jsem slíbil Oduduwovi, aby se podělil o mé dobré svědecké svědectví o jeho dobré práci poté, co byl výsledek úspěšný, bylo velmi snadné a jednoduché pro mě pracovat a následovat instrukce Dr.oduduwa. Dokonale pracuje pro mě bez jakéhokoli vedlejšího účinku. Mám tento dobrý úmysl sdílet tuto dobrou zprávu zde, tak, aby někdo s podobnou krizí manželství / vztahu kontaktovat
  (dr.oduduwaspellcaster @ gmail.com) Co: +2348135842629
  Bipolární porucha u mužů a žen
  Aarskogův syndrom.
  Syndrom Aase Smith.
  ABCD syndrom.
  Abderhalden Kaufmann Lignacův syndrom.
  Aneurysma břišní aorty.
  Abdominální chemodektomy s kožními angiolipómy.
  Břišní cystický lymfangiom.
  * Láska kouzla Win-Back Ex milovník
  * Úspěšná a propagační kouzla
  * proklínání, duchovní čištění od zlého ducha.
  * Tradiční kořeny a bylinky k léčbě nemoci, léčba rakovinových onemocnění, léčba HIV
  * plodnost kouzlo - ovoce žen mají děti.
  * vyhlášené magie, SPELL LOTTERY & WIN-GAMES SPELL
  (dr.oduduwaspellcaster@gmail.com) Co je číslo č .: +2348135842629

  OdpovědětVymazat