Rozbalovačka č. 12


Krásný sváteční večer,

poslední dobou blog celkem zanedbávám, čas teď trávím spíše s rodinou než u počítače. To nemluvím o tom, že jsem na knihu nesáhla poměrně dlouho. Když se na to zpětně podívám, tak za prosinec jsem přečetla 0,5 knihy , což je opravdu tragédie !

Dnes bych Vám ráda ukázala čím mi udělalo před štědrým dnem radost nakladatelství Jota. Díky výzvě, která byla na facebooku jsem si paní Lucce zkusila napsat a nestačila jsem se divit (v pozitivním smyslu slova).
Nepřišla mi pouze jedna kniha, ale hned dvě ! 
Tak se půjdeme mrknout, co se ukrývalo v balíčku, který mi udělal ohromnou radost. 


...v balíčku se ukrývaly tyto dvě krásky, na které se moc těším...
Anotace
Její dokonalý život je dokonalá lež.

Jako teenagerka na prestižní škole zažila Ani FaNelliová šokující a veřejné ponížení a od té doby zoufale hledá sama sebe. Teď, když má úžasnou práci, perfektní a drahý šatník a pohledného aristokratického snoubence, stojí na prahu vysněného dokonalého života, který pracně budovala.

Jenomže Ani má tajemství. Hluboko v její minulosti je pohřbeno něco, co ji stále pronásleduje, něco osobního a bolestného, co hrozí, že vybublá na povrch a všechno zničí.

Román Nejšťastnější dívka na světě přináší pozoruhodný vhled do života ženy, která „touží mít všechno“ a neváhá pro to udělat, co je v jejích silách. Autorka nám představuje hrdinku, která se díky nesmlouvavé ctižádosti a pronikavému vidění světa dokázala odstřihnout od tíživé minulosti a dosáhla svých cílů. Alespoň to tak vypadá…

Otázkou je, zda tak drásavou a skandální událost navždy pohřbít ve své mysli. Co by se stalo, kdyby vyšla s pravdou ven? Bude to znamenat konec všeho, k čemu se tak usilovně dopracovala, nebo to pro Ani bude vysvobození?

Prvotina Jessicy Knollové, která se okamžitě stala bestsellerem, není jen strhnujícím thrillerem s takřka detektivní zápletkou, ale i dílem zamýšlejícím se nad palčivými otázkami moderní společnosti. Dotýká se tématu ženy jako oběti, hledá odpověď na to, odkud se bere násilí a co je jeho spouštěčem. 


Anotace
V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega.
Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka.
Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci.
Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu? 


No a jelikož jsou zde Vánoce, tak mi to nedá a musím se pochlubit i úžasnými knižními dárky, kterými mi udělal Ježíšek velikou radost. 
Začalo to už v půlce prosince, kdy mi kamarádka poslala balíček, který obsahoval tři knihy. Máme spolu takovou tradici, kdy si takto děláme radost na Vánoce, narozeniny i jmeniny :-)
V balíčku se ukrývaly knihy Ve službách zla, Scarlet a Hrob mé sestry.

Vánoce jsou svátky, kdy jsme na štědrý den s přítelem spolu a na první svátek se scházíme s rodinou z mé strany a další den s rodinou ze strany přítele. Letos se všichni Ježíšci opravdu vytáhli a já jsem byla více než nadšená.

Doufám, že jste měli taky spokojené Vánoce plné rodinné pohody a pod stromečkem Vás taky překvapila nějaká úžasná kniha. 
Mějte se moc krásně a užívejte poslední dny roku 2016 :-)
Vaše Pinky :-)

Můj Ježíšek, na fotce spolu s přítelovou Babiččinou lékárnou a dobrotami :-)


16 komentářů:

 1. Tak to jsem zvědavá jak rychle to vše stihneš přečíst =).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přiznávám, mám teď poněkud skluz 😊, ale všechno bude 😉

   Vymazat
 2. Skvělé dárečky! :-) Snad se ti tedy budou všechny knihy líbit. Já jsem tak nějak v polovině Sběratele kostí a nemám slov. Jsem zvědavá jak se kniha bude líbit tobě :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strašně se na sběratele těším, tak snad se k němu co nejdříve dostanu 😊

   Vymazat
 3. Pěkné knihy, některé i já jsem získala, ale já si je musila koupit sama :D Ale to vůbec nevadí :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, no taky už doobjednávám sérii měsíčních kronik 😊

   Vymazat
 4. Trilogie Kruh je naprosto bezkonkurencni! Ja jsem ji docetla tedka v prosinci a uz premejslim o tom, ze si ji dam znova :D snad se ti taky bude libit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem na ni zvědavá, tak snad mě taky zaujme. Doufám, že se k ní dostanu co nejdříve 😊

   Vymazat
 5. Tak to je pořádná nadílka. Illuminae bych si také moc ráda přečetla. I série Kruh mě láká. :)Užij si čtení. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Illuminae jsem zatím jen prolistovala a graficky vypadá naprosto úžasně 😊

   Vymazat
 6. Ahoj Pinky,
  z balíčku od Joty mě zaujaly obě knížky, no - možná ta první o něco více.
  Jinak koukám, že v podobě knih byl u tebe Ježura štědrý! To je fajn :) Za to na mě asi zapomněl:-D Přála jsem si dvě knížky a jednu kuchařku a kde nic - tu nic, ale vlasy si kvůli tomu nervu, protože i tak byly jiné krásné dárky, které potěšily. A díky nešťastným událostem před svátky, jsem hodně věcí přehodnotila = Chtělo by to číst to, co mám doma a nekupit na hromádku "chci si jednou přečíst" - nikdy nevíme co bude zítra. :-/
  Ale teď zase zpátky k optimismu, přeji krásný vstup do nového roku a ať se čte dosytosti :))

  Krásný večer přeje M. ze čtecího koutku u dvou kočiček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj! Ježíšek byl doopravdy štědrý, ale nejdůležitější je rodinná pohoda. Já jsem jeden z těch lidí, který nepotřebuje dary, radost mi udělá cokoliv, i kdybych pod stromečkem našla jeden balíček ponožek 😊 o to větší pro mě byl šok, že jsem tam našla tolik úžasných knih. Je to i díky tomu, že si dárky dáváme po tři dny, jelikož se scházíme s rodinou na etapy. Momentálně jsem takový knižní sysel, jelikož jsem neměla na čtení vůbec čas, tak doufám, že se to brzy opět zlomí 😊

   Přeju Ti úspěšný start do Nového roku, hodně štěstí, zdraví, pohody a úžasných knih 😉

   Vymazat
 7. Jééé to je skvělá nadílka. Já bych určitě hned sáhla po Illuminae, četla jsem o této knize jen dobré věci a hlavně mě zaujala tím, jak je uvnitř zpracovaná, sice jsem jí osobně ještě nečetla, ale ráda bych. :) A jsem zvědavá i na Právo nálezce, od Kinga jsem toho četla hodně, ale tuto knihu zrovna ne.
  Zdaví Anita z http://gingerani.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu Illuminae je graficky opravdu úžasně zpracovaná a moc se na ni těším. Zatím dočítám knihu, kterou jsem našla na začátku prosince. Pak se rozhodnu, po které knize sáhnu 😊

   Vymazat
 8. Moc pěkné kousky! :D Teď tu tiše závidím :D. Přidám se k ostatním a řeknu, že bych strašně ráda Illuminae :D. Na tu knížku jsem hrozně moc zvědavá a věřím, že je/bude skvělá. Jinak...nic si z toho "nečtení" nedělej. Jsme na tom podobně. Abych se ještě přiznala, blog budu zanedbávat i v lednu...prostě než bude po zkouškovém no.. :D ono se to (snad) nějak přežije :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji 😊 No konečně jsem se čtením začala trochu hýbat a do konce roku stihnu dočíst alespoň tu jednu knihu 😊

   Vymazat