Léčivá síla ovoce a zeleniny | Anthony William

V dnešní době se stává trendem to, co už věděly naše babičky. Člověk se opět pomalu a opatrně vrací k přírodě, jelikož každý z nás ví, že příroda je mocnou čarodějkou a neskutečným pomocníkem, a to nejen v kuchyni, ale také ve zdraví a právě kniha Mystický léčitel nám dovolí nahlédnout přírodě "pod pokličku" a donutit nás popřemýšlet o našem dosavadním životě plném chemie.

Je spousta různých chorob na které bereme různé tabletky a léky a doufáme v to, že naše problémy a bolesti v lepším případě zmizí, v tom horším doufáme alespoň v nějakou úlevu. Matka příroda nám však nadělila spousty druhů ovoce a zeleniny, které nám při dlouhodobé konzumaci mohou pomoci stejně, jako ony tabletky.

Když nahlédneme do knihy, tak jako první si můžeme přečíst předmluvu, kterou napsala MUDr. Christiane Northrupová. Následuje Úvod, ve kterém se dozvíme, jak špatné je jíst podle jednotlivých škatulek, jak pracovat s knihou, která se nám dostala do rukou, pár motivačních odstavců o tom, že to dokážeme a nechybí ani část s názvem Počátky, nebo Duch na vás dává pozor.

Ano, kniha se řadí mezi ezoterickou literaturu a je zde zmiňována také duchovní rovina, nicméně pokud v onoho ducha nevěříte, tak nevěšte hlavu a rozhodně tuto knihu nezatracujte dříve, než se s ní důkladně seznámíte, zjistíte totiž, že by to byla velká chyba.

Samotná kniha se celkem dělí na tři části a jsou jimi:
1) POVSTÁNÍ Z POPELA
- kde se například dozvíme co nám škodí, jaké neblahé účinky na nás má radiace, toxické těžké kovy, nebo třeba DDT.

- dále zjistíme, jaké účinky na lidský organismus má adrenalin a co se v našem těle děje, když se adrenalin stane drogou.

- potravinová krize je dalším problémem, který lidstvo sužuje. Nejedná se pouze o "nedostatek jídla," ale je zde zahrnuto povídání o slábnoucím slunečním světle nebo třeba nedostatku vody.

- dalším velké povídání a spousta informací pojednává o stresu, o tom, jaký je život se stresem, pomoc při stresu a důležitost častého jedení

- v kapitole "povstání z popela" se mimo jiné dozvíme také něco málo o zázračných minerálních solích, vitaminu štěstí (B12), nebo třeba o glukóze.

- máte nezvladatelné chutě, nebo cítíte touhu po sladkém nebo dokonce potřebujete k životu kofein? I o těchto problémech se autor rozpovídal a vysvětluje nám proč k těmto chutím dochází.

2) SVATÁ ČTVEŘICE (ovoce, zelenina, bylinky a koření z volné přírody)
- v této kapitole se nachází úvod k potravinám s léčivou silou

- zánět a autoimunitní choroby, zde najdeme rozsáhlé povídání o tom, co vlastně autoimunitní choroby jsou, co se v našem těle děje, jaké potraviny vyvolávají zánět a co to vlastně zánět je.

- strach z ovoce a potraviny z volné přírody včetně závěrečné poznámky uzavírají celé povídání ve druhé části a následují jednotlivé potraviny.

U jednotlivých potravin je vždy krátké povídání o tom, čím nám jsou prospěšné, následuje výčet nemocí, při kterých nám je daná potravina nejvíce prospěšná.
Dále následuje kolonka "symptomy", kde se dozvíme, při jakých potížích je také vhodné jíst danou potravinu. Emoční a duchovní rovina jsou další dvě kolonky, kde jsme seznámeni s tím, jak na nás působí daná potravina v rámci psychiky, apod.
Následují tipy, kde se dozvíme spousty užitečných věcí. Každá potravina je doplněna o recept s fotografií.

Víte, že...
Trpíte-li některým z následujících symptomů, zařaďte do jídelníčku třešně:

Krvácení z nosu, výrony, zubní kazy, hypotyreóza, malátnost, zácpa, nechutenství, nadměrná chuť k jídlu, nezvladatelné chutě, horečka, škrábání a svědění, sucho v ústech, podlitiny, závrať, bolest hrudníku, hypertyreóza, impotence, kašel, fobie, líná játra, potravinová alergie, poškození myelinu, únava, výpadky paměti, bolest zad, zápach z úst, krevní toxicita, zmatenost, zvýšená hladina kortizolu, zánět, cysty na vaječníku

Druhá část je tedy rozdělena na čtyři podčásti, kde se dozvíme spousty zajímavých informací o ovoci (např. banán, brusinky, mango, hrušky a spousty dalších), zelenině (artyčoky, chřest, listová zelenina, apod.), bylinky a koření (aromatické bylinky, kočičí dráp, česnek, meduňka, a další), potraviny z volné přírody (aloe vera, lopuchový kořen, kokosový ořech, pampeliška a jiné).

3) VYZBROJTE SE PRAVDOU
- v této kapitole se řeší plodnost a naše budoucnost, příčina neplodnosti, faktory snižující plodnost, léčivé potraviny k regeneraci reprodukčního systému 

- dále se zde autor zabývá škodlivými módními výstřelky a trendy v oblasti péče o zdraví, nebo třeba potravinami, které škodí zdraví.

V závěru knihy nechybí doslov, rejstřík, místo pro vaše poznámky, poděkování a pár slov o autorovi.

Víte, že...
trpíte-li některým z těchto onemocnění, měli byste do jídelníčku zařadit kokos?

diabetes, ADHD, autismus, uzlíky ve štítné žláze, bakteriální zápal plic, syndrom karpálního tunelu, úzkost, deprese, nespavost, spálení od slunce, demence, bipolární porucha a mnoho dalších
 Jsem velice ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. I když moc nevěřím na nějaké duchovno nebo například na to, že by mi miska čerstvého ovoce mohla přinést štěstí, spousta skutečností, které jsou potvrzeny i lékaři, včetně báječných rad dělají z této knihy nepostradatelného pomocníka.
Vždyť, kdo z nás někdy netrpěl neskutečnou únavou, která se táhla déle než pár hodin, nebo koho z nás netrápí nějaká nemoc.

Věřím v to, že dlouhodobá konzumace ovoce a zeleniny, doporučených k dané chorobě opravdu mohou pomoci od nepříjemných symptomů. Přátelé, nedělám si plané naděje ani nejsem snílek, abych si myslela, že konzumace jablek dokáže vyléčit roztroušenou sklerózu nebo artrózu, nicméně si myslím, že dlouhodobá konzumace tohoto ovoce může ovlivnit nepříjemné a velice bolestivé projevy těchto nemocí.

Pokud jste doteď o této knize pochybovali, zvláště vzhledem k její duchovní části, tak doufám, že vás má recenze alespoň trochu přesvědčila o opaku. U nás doma se tato kniha stala vítaným společníkem a rádi do ní s přítelem nahlédneme a necháme se poučit. Aktuálně dle rady pravidelně konzumuji kiwi, tak doufám, že informace v knize nejsou pouhým tlacháním, ale opravdu na nich něco je.


Za zaslaní recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství METAFORA.
Knihu si můžete zakoupit zde.


Název: Mystický léčitel: léčivá síla ovoce a zeleniny
Autor: Anthony William
Překlad: Eva Fuková
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 352


3 komentáře:

  1. Vypadá to na hodně zajímavou a přínosnou knihu :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat
  3. Souhlasím, jsme z ní doma nadšení :-)

    OdpovědětVymazat