Rozbalovačka č. 19

Krásné odpoledne všem mým čtenářům,
dnes máme venku krásně slunečno, i když u nás tedy dost ošklivě fouká. Nicméně sluníčko umí dělat divy a člověk se hned cítí takový svěží, že ?

Jak už jste jistě poznali, tak dnes budeme opět rozbalovat. Nashromáždily se mi tady tři knihy, tak se na ně půjdeme spolu podívat.

Jako první bych Vám ráda ukázala knihu z produkce nakladatelství Jota. Jedná se o knihu od známého autora, na kterou jste jistě určitě narazili. Když napíšu Mládí v hajzlu, tak určitě víte o jakého autora se jedná..


... jedná se tedy o "Zázrak v plechovce", 
od C.D. Payna...
Anotace
Je léto 1949. Studená válka pomalu nabírá na intenzitě, televize postupně zaplavuje americké domácnosti, dělníci stávkují a  obyčejní lidé se protloukají, jak se dá. Wilder S. Flint, čerstvý absolvent jedné ohijské střední školy, si balí kufr a vyráží na dobrodružnou cestu, po stopách záhadného obchodníka, jenž slibuje zázraky na počkání. Vydejte se společně s Wilderem na cestu plnou nečekaných překvapení, vtipných situací až k pochopení, že život se jen výjimečně odvíjí tak, jak si plánujeme.
Nejnovější kniha autora legendárního Mládí v hajzlu, která obsahuje i bonusový materiál v podobě krátkého příběhu o projektu na dokonalou recyklaci.


Jako další bych Vám ráda ukázala knihu, pro kterou jsem letěla do Knihcentra, jelikož mám dojem, že všude mizí závratnou rychlostí. 
Je všude kolem, má nádhernou obálku a spousty kladných ohlasů. Já jsem taky podlehla a už se na ni moc těším. Když Vám povím, že byl podle knihy natočen i film, a kniha se označuje za "román pro všechny pejskaře", tak Vám musí být naprosto jasné, o jakou knihu jde.
Anotace
Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje… 


No a jako poslední jsem navázala novou spolupráci a to s eshopem Megaknihy, kde mimochodem nakupuju strašně ráda. 
Mohla jsem si tedy vybrat nějakou knihu, no a jelikož mě zaujala kniha, o které se taky hodně mluvilo a mluví, má taky skvěle designově zpracovanou obálku, jedná se o první díl ze série, kde má druhý díl vyjít každým dnem.
Napsal ji muž, který se přiženil do Slovenska.
Na databázi má tato kniha 399 hodnocení, a 86%.
Jedná se o detektivní žánr.
Už tušíte, jakou knihu tady mám ? ... jedná se o knihu "Dívka v ledu", na kterou jsem doopravdy zvědavá...Anotace
Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. 
Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. 
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? 
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. 
Dopadne ho dříve, než udeří znovu? 


Jsem velice zvědavá, jak se mi budou knihy líbit. Doufám, že jsem se svým výběrem trefila a nebudu z žádné knihy vyloženě zklamaná. 
A co vy a tyto knihy ? Četli jste je ? A jak se Vám líbily ? Nebo Vás taky lákají a teprve se je chystáte číst ?
Určitě mi napište do komentářů, ráda si přečtu Váš názor.


Na co se můžete v brzké době těšit ?
Určitě chystám recenzi na knihy, které jsem v poslední době přečetla. Jsou jimi :
Lovci duchů -Neil Spring
Zázrak v plechovce - C.D. Payne
Scarlet - Marissa Meyerová


To už by bylo doopravdy všechno.
Mějte se krásně 
Pinky 


16 komentářů:

 1. Tak to jsem moc zvědavá, jak se bude Dívka v ledu líbit. Já se momentálně třesu na Noční lov. Psí poslání u mě taky čeká :) Ať se knihy líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Taky jsem zvědavá jak se mi bude líbit, doufám, že budu moct taky nadšeně psát jak se mi líbila :-)

   Vymazat
 2. Prajem príjemné čítanie, najviac ma zaujala Dívka v ledu, veľa som o nej počula a tiež by som si ju rada prečítala :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, snad budu taky jedním ze spokojených čtenářů.
   Snad se ti taky dostane časem do ruky :-)

   Vymazat
 3. Hezké kousky :-) Také čekám knihu od Joty, i když trochu jinou než ty :-) Těším se na recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Tak ať se ti ta tvá taky líbí, určitě k tobě pak mrknu :-)

   Vymazat
 4. Hezké kousky :-) Dívka v ledu byla super a Psí poslání mě hodně láká :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Na dívku v ledu už jsem zvědavá a na Psí poslání se strašně těším :-)

   Vymazat
 5. Krásné přírůstky! :)
  Četla jsem jen Dívku v ledu a patřím do té malé skupiny, kterou moc nechytla, tak snad u Tebe dopadne lépe :)
  Psí poslání rozhodně plánuji :)
  Užij si čtení a gratuluji k nové spolupráci :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím jsem na samotném začátku, ale je to čtivé.
   Uvidíme jak to bude pokračovat.
   Taky se musím k Psímu poslání co nejdříve propracovat, ať vím, jestli jít i do druhého dílu.
   Měj se krásně a děkuji za gratulaci :-)

   Vymazat
 6. Psí poslání mám také v plánu si pořídit, už se na příběh moc těším. Ale jak teď nemám na čtení tolik času, tak si ji zatím nepořizuji. Ale snad příští měsíc se to všechno více uklidní a budu se moct dát více do čtení:)

  Přeji pěkné čtení! ^^ A gratuluji ke spolupráci!:)

  OdpovědětVymazat
 7. Taky mě velice láká, už se na něj těším. Já mám čas na čtení víceméně pořád, tak doufám, že se k němu propracuji ještě tento měsíc :-)
  Jinak mockrát děkuji, a doufám, že brzy budeš mít na čtení více času :-)
  Měj se krásně ;-)

  OdpovědětVymazat
 8. Moc pěkné kousky! Já se rozhodně chystám na Psí poslání, to mě zaujalo na první pohled :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Filmová obálka je opravdu skvělá. Hned jak dočtu Dívku v ledu, tak se na něj chci vrhnout :-)

   Vymazat