Měsíční shrnutí - prosinec + ohlédnutí za rokem 2016

Krásný den všem mým čtenářům,
prosinec nám utekl jako voda a tak je nejvyšší čas poohlédnout se, jak u mě vlastně probíhal. Musím Vám ovšem předem sdělit, že to žádná sláva, co se čtení týká, teda nebyla. Neměla jsem vůbec čas, pomáhala jsem kamarádce s cukrovím, pokoušela se o Vánoční úklid a sháněla dárky. Když už jsem měla chvilku, tak jsem se ráda jen tak posadila do křesla a bezmyšlenkovitě koukala na televizi.


No nebudu to déle okecávat a půjdeme rovnou na věc. V prosinci jsem přečetla pouze jednu knihu a to Zlo Bena Sanderse.
Když na to tak koukám, vypadá to poměrně smutně - nicméně mohlo být i hůř, taky jsem nemusela přečíst žádnou knihu, že ? Zlo | Ben Sanders

- úžasná kniha plná napětí a akce, při které se milovník kriminálních příběhů nemá šanci nudit.

Recenzi na tuto knihu naleznete zde.
Hodnocení
Anotace

NEJHORŠÍ SKUTKY…


Mladý newyorský policista, který je po mnoho měsíců nasazen jako tajný agent do hnízda drogové mafie, nakonec nezvládne krajní situaci a těžce zraní člověka. Marshalla trápí pochybnosti a výčitky svědomí za tento čin i za násilné činy jiných policistů, jež ve své kariéře zažil. Chce skončit, odejít od policie a vůbec zmizet z města. Ještě k tomu se schází s Chloe, dcerou mafiánského bosse, a vypadá to vážněji než jen jako zálet. Pak ale v sídle mafie dojde k přestřelce… 


… HO DOSTIHNOU ZÁROVEŇ S NAJATÝM VRAHEM

Několik let nato žije Marshall v ústraní v rámci ochrany svědků, ale stále ho pronásledují pocity viny. Když ve městě zmizí mladá žena Alyce Rayová, která mu na fotografii v novinách něčím připomíná Chloe, pustí se do riskantního vyšetřování jejího únosu. Jednotlivec by sice neměl píchat do vosího hnízda organizovaných zločinců, Marshallův důrazný postup však nese ovoce. Když už chybí málo, aby záhadné zmizení objasnil, dostihne ho jeho minulost – a také profesionální zabiják.
Takový byl můj prosinec, co se týká přečtených knih. Ale díky tomu, že prosinec je také posledním měsícem roku, myslím, že bychom se mohli společně zamyslet a zrekapitulovat si celý rok. 

U mě byl poměrně úspěšný. Ani jsem netušila, kolik knih jsem vlastně přečetla, dokud jsem se po přesném počtu nezačala nedávno pídit. 
Myslím, že pár čísel na závěr nezaškodí.


Celkem jsem tedy v roce 2016 přečetla 69 knih.
Tyto knihy daly dohromady 21 259 stran.
Průměrná kniha měla 308 stran.
Z čísla 69 jsem přečetla pouze 3 e-booky.
Nejúspěšnějším měsícem byl duben, kdy jsem přečetla deset knih.
Nejhorším měsícem se stal prosinec s jednou přečtenou knihou.
Největším zklamáním pro mě byla kniha 500.
Knihou přečtenou v rekordním čase se stal Červený vrch, který jsem přečetla za den.
Nejubrečenější knihou se stala kniha Než jsem tě poznala.Doufám, že i vy jste měli úspěšný rok co se týká vybraných titulů a přeji Vám jen to nejlepší v roce 2017.

Mějte se krásně
Pinky :-)

10 komentářů:

 1. Můj prosinec co se týče přečtených knih bude podobný. A knihu Zlo ještě stále nemám dočtenou, snad už to tento týden zvládnu. 69 přečtených knih za rok je krásné číslo. Gratuluji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Tak snad se Ti bude Zlo taky líbit, těším se na recenzi :-)

   Vymazat
 2. Není na tom nic špatného, že jsi zvládla jen jednu knihu. V prosinci je to podle mě vždycky dost hektické. :-)
  Čísla ve shrnutí jsou ale moc hezká! Gratuluji k tam skvělým výsledkům. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Aspon sis dala od cteni pauzu a nabrala dech na dalsi mesic :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Paráda... a z prosince si nic nedělej, taky jsem neměla moc času na čtení.. A shánět dárky a péct cukroví přece k prosinci patří, lepší než.....
  Když jsem si tvé shrnutí četla, tak jsem si z hecu spočítala stránky přečtených knih a dala mi to číslo 7600 :-D to je fakt malinko :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Já v prosinci stihla přečíst tři knihy, takže žádná sláva. :D Tak snad se nám v lednu povede lépe. A také ti přeji šťastný nový rok. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad ano, hlavně dobrou ruku při výběru titulů :-D

   Vymazat