RECENZE: Dobré ráno, žabko! | Agnese Baruzzi, Gabriele Clima


                      Krátké příběhy z přírody


Příroda umí vyprávět nádherné malé i velké příběhy, které nás dokážou dojmout i překvapit jako opravdová dobrodružství. Tak jako ten o žabí mamince a jejích malých žabkách, které rostou, rostou a rostou a každý den objevují, že se nikdy nepřestáváme učit.


I když u mne není úplně zvykem, abych recenzovala dětské knihy, tak jsem se neubránila a sáhla po roztomilé knížečce Dobré ráno, žabko!, kterou má na svědomí nakladatelství Ocelot.

Kniha je určena pro čtenáře od jednoho roku a je jednou ze série Krátké příběhy z přírody, ve které se seznámíme například se zajíčkem (Dobré ráno, zajíčku!) nebo třeba s červenkou (Dobré ráno, červenko!). Já jsem si tedy vybrala "žabku", protože mne zaujala už na první pohled.

Obálka knihy totiž působí velice příjemně, a to nejen na dotek, ale také na první pohled. Žabka sedící uprostřed rybníčku, okolo rákosí, lekníny a létající vážky působí jakýmsi klidným a přívětivým dojmem.

Kniha je svým zpracováním přizpůsobena dětským ručičkám, každá stránka je vytvořena z pevné lepenky tak, aby ji dítko při prohlížení nemohlo roztrhnout.

Nejen veselé obrázky ze života žáby jsou v knize tím, co děti zaujme. Každá stránka je navíc doplněna o výřezy, které celý příběh báječně doplňují.

Díky tomu dítko může zapojit nejen svou fantazii, ale také hmat, který je u čtení tohoto typu knih velice důležitý.

Text, který je v knize obsažen je velice jednoduchý a krátký, tak, aby udržel dětskou pozornost. Jedná se o příběh o žábě, která potkala toho pravého a po čase se jí narodili malí pulci.Nenásilnou formou sledujeme, jaká nebezpečí na ně číhají a jak se postupně z pulců stanou malé žabky.

Krásné a bohaté ilustrace jsou už jen třešničkou na pomyslném dortu. Myslím si, že si "žabku" zamilujete stejně, jako vaše děti. Alespoň pro mne bylo její čtení příjemným pohlazením. Za zaslání recenzního výtisku mnohokrát děkuji internetovému knihkupectví Megaknihy,
kde si knihu Dobré ráno, žabko! můžete zakoupit.Název: Dobré ráno, žabko!
Série: Krátké příběhy z přírody
Autor: Agnese Baruzzi, Gabriele Clima
Překlad: Barbora Veselá
Nakladatelství: Ocelot
Počet stran: 11
Rok vydání: 2019
Vydání první
                                                                                                                                                                                      
      

6 komentářů:

 1. Kniha vypadá kouzelně, věřím, že malým čtenářům se bude moc líbit. :) Pokud jde o mě, asi by mě nejvíc zaujal zajíček. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky vypadal báječně :-) Já si musela pomalu hodit kostkou, no :-D

   Vymazat
 2. ooo tak tato kniha vyzera nadherne. to si pisem na wishlist do buducnosti. Dakujem za tip :)

  OdpovědětVymazat
 3. Žabka je skvělá, je to pro mrňata, u nás bohužel zůstala ležet :-( asi potřebuju nějaké mimčo :D

  OdpovědětVymazat